Неговата сопруга ја убил под јорганот, со истиот нож со кој тој се обидел да се самоубие.

Објавил: Сара Фемина | 15 ноември, 2019 3:37

ХОРОР ВО СРБИЈА: На сопругата и го пресекол вратот па се обидел да се самоубие со истиот нож!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Милина Стопиќ(62) од селото Рожанство ја уби нејзиниот сопруг Мијаило(68) во нивната семејна куќа, а веднаш после бруталното убиство со истиот нож се обидел да си го пресече вратот.

Полицијата во средата навечер веднаш пристигнала на местото на трагедијата, пишува Курир.рс.

Во средата целиот ден најмалку десет пати, ни се јавуваа нивните ќерки кои живеат во Арилја. Ни рекоа дека нивните родители не се јавуваат на телефон, се грижеа дека нешто им се случило. Милина ја сретнавме во понеделникот и знаевме дека и Мијаило се врати во селото во саботата или неделата. Не мислевме дека ќе се случи таква трагедија., објаснуваат нивни блиски соседи.

Кога пристигнале кај нивната куќа затекнале страшна глетка.

Во еден момент нивна сосетка ја отворила вратата од ходникот, и веднаш до вратата се појавила главата од Мијаило. Тој се обидуваше нешто да ни каже, но не можеше да зборува толку чисто. На вратот му се гледаше крвава рана, објаснуваат соседите.

Неговата сопруга ја убил под јорганот, со истиот нож со кој тој се обидел да се самоубие.

Како што известуваат српските медиуми наводно причина за оваа трагедија била љубомора.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што пренесе државната телевизија, до експлозијата дошло така што од цевката која се наоѓала во салата за венчавање протекла гас.

КРВАВА СВАДБА ВО ИРАН: Загинаа 11 сватови и 5 деца – еклсплодира плинска цевка на венчавка!

Најмалку 11 лица загинаа во експлозија на плинска цевка за греење, во западот на Иран,...

Властите соопштија дека лошото време ќе биде еден од факторите што ќе се испита, но причината за несреќата сè уште не е позната.

СЕ СРУШИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО САД: Најмалку 10 лица се загинати

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на мал авион во американската...

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа...

„Ова е критична точка, со екипи од Турција се обидуваме да ги поместиме трите плочи кои се паднати една врз друга.

Симоновски зборува за ТВ21 од Драч: „Се наоѓаме на критична точка, најверојатно има три-четири деца под рушевината“

Три до четири деца се заглавени во рушевината каде што интервенираат екипи на пожарната...