Марко К. од Сремска Митровица е осомничен за сексуално злоставување на неговиот петгодишен син.

Објавил: Перо Милчин | 24 октомври, 2020 19:27

ХОРОР ВО СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Татко сексуално го злоупотребил својот ПЕТ ГОДИШЕН СИН, откриени страшни повреди на детето!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Марко К. (30) е уапсен во Сремска Митровица за сексуален однос со неговиот петгодишен син.

Марко К. од Сремска Митровица е осомничен за сексуално злоставување на неговиот петгодишен син.

Случајот го пријавил педијатар од болницата во Сремска Митровица, каде седумдесетгодишен маж го донел својот петгодишен правнук на преглед кога забележал траги од крв во пределот на анусот.

Заедно со полицијата, лекарот го известил и центарот за социјална работа.

Момчето изјавило дека живее сам со неговиот татко, дека спијат заедно и дека често ги допира неговите интимни делови од телото.

Марко К. беше притворен, а во претходниот период немало пријава за насилство од ова семејство.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

По беседите, остатоците на Патријархот ќе бидат спуштени во гробот во криптата од свештеници од Белград.

ЧУДО ГОСПОДОВО: Гулаб со раширени крилја полета во Храмот Свети Сава и се сврте кон ОВИЕ ФРЕСКИ

Поглаварот на Српската православна црква, српскиот патријарх Иринеј (90), ќе биде погребан...

- Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, присуствува на светата литургија по повод упокојувањето на српскиот патријарх Иринеј, која се служи во црквата Свети Сава.

ВУЧИЌ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД КОВЧЕГОТ НА ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Во тек е светата литургија(ФОТО)

Последно збогување од блажениот српски патријарх Иринеј. – Претседателот на Република...

Погребната литургија започна нешто пред девет часот во Катедралната црква во Белград, каде што е изложен ковчегот со телото на покојниот патријарх Иринеј.

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ВЕЛИЧЕНСТВЕНО ИЗГЛЕДА ВЕЧНИОТ ДОМ НА ИРИНЕЈ: Се е спремно за погребот на српскиот Патријахар

Поворката со посмртните останки на патријархот Иринеј пристигна во Храмот Свети Сава...

Ковчегот со телото на српскиот патријарх Иринеј е во средината на храмот и е целосно затворен, а во делот на главата и градите е покриен со стакло.

(ФОТО) КОВЧЕГОТ СО ТЕЛОТО ИРИНЕЈ ДО ПОЛОВИНА ПОКРИЕНО СО СТАКЛО: Започна погребната литургија во Соборниот храм

Во Соборната црква во Белград, каде што е изложен ковчегот со телото на покојниот патријарх...