Телото е во фаза на распаѓање, а како неофицијално дознаваат српските медиуми човекот најверојатно починал пред најмалку две, па можеби и пред пет години.

Објавил: Валерија Петрова | 12 декември, 2019 13:35

ХОРОР ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД: Пронајден е леш на маж, човекот ЛЕЖЕЛ МРТОВ ВО СТАНОТ 5 ГОДИНИ!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Телото пронајдено на Ј.Б (90) во неговиот стан, во центарот на Белград, кога соседите со работници сакале да ја проверат целата безбедност на инсталацијата во целиот станбен објект.

Телото е во фаза на распаѓање, а како неофицијално дознаваат српските медиуми човекот најверојатно починал пред најмалку две, па можеби и пред пет години.

– Човекот бил самец, слабо го гледавме. Сигурно поминаа две -три години откако последен пат го сретнав, а бевме најблиски соседи. Колку што знам имаше некоја расправија со роднините, рекол еден од станарите кој заедно со останатите станари повикал полиција, за да го отворат станот и да им овозможи на работниците да ја проверат електричната инсталација.

Некои соседи раскажале дека го немаат видено дури пет години, но не ни помислиле на најлошото, посебно бидејќи во зградата не се почуствувал карактеристичниот непријатен мирис, Како што се дознава најверојатно станува збор за природна смрт.

По заминувањето на Брзата помош и полицијата станот е запечатен.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Погребот на Маршалот не поминал без Службата за државна безбедност. Како што е веќе познатово јавноста, погребот наТито бил третиран како светски настан и на него присуствувале 100 важни гости.

ОТКРИЕНА ГОЛЕМА ТАЈНА НА СФРЈ: Во сандакот на Тито не било изложено неговото тело

Пред извесно време излезе навиделина долго чувана тајна од Југославија. Имено станува...

Не знам чија идеја е тоа. Видов дека Црна Гора и Хрватска го усвоија тоа. Јас сум против. Секој човек би сакал да има загарантирано слободно време. Но, можеш ти, ама немој да ме тераш мене, јас сакам да работам - истакна тој.

Вучиќ: Најдобро да не работиме ништо, а платите да бидат високи!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ  вчера пред јавноста истакна дека воопшто...

Од кабинетот на Павлопулос, рано утрово преку соопштение ги известија новинарите и медиумите дека „поради вирус на претседателот на државата Прокопис Павлопулос, денешните средби во претседателската палата нема да се одржат“, јави дописничката на МИА од Атина.

Грчкиот претседател Павлопулос итно пренесен во болница

Претседателот на Грција Прокопис Павлопулос денеска бил пренесен во Центарот за кардиохирургија...