Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

Објавил: Рејхан Бајрами | 29 ноември, 2019 0:43

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа која била направена од мраз, тешка 700 килограми.

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на него.

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на него.

Вујкото на детето за Курир.рс вели дека со детето и неговиот татко Рагбет Хамза, тој ден заминале на саем да уживаат во убавиот ден.

На саемот се наоѓаше една скулптура од мраз, тука беше куќарка, фотелја и Дедо мраз. Емран ги разгледуваше фигурите, а ние го сликавме. Последната фотографија е направена на фотелја од мраз, раскажува неговиот вујко. Откако се фотографира на фотелјата, се случи трагедијата.

Стоеше со татко му покрај куќарката, додека пак јас бев оддалечен неколку чекори од нив. Мој зет целото време го чуваше за рака.

Горниот дел од куќарката беше подебел и одеднаш пукна и почна да се руши. Пробав да заштитам со раката, но за жал мразот веќе се сруши на детето, вели вујкото.

Бог сакаше Емран да оди кај него, тоа е божја сила. Ние сакаме ова да не се случи ни на едно дете. Сакаме да апелираме да се обрати внимание кога се прават вакви скулптури, да не се работат на нестручен начин. Вкупната тежина на сите скулптури изнесува два тони.

Фамилијата Хамза се од горанско потекло, но вујкото и мајката од несреќното дете пораснале во Земун.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Огромна и неизмерна загуба е за спортскиот свет, а смртта на легендарниот кошаркар го потресе и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој беше негов близок пријател.

Ѓоковиќ и Коби беа најдобри пријатели: Еве што изјави Новак, еден ден пред смртта на Брајант!

Целиот свет жали и е во неверување поради трагичната смрт на еден од најдобрите кошаркари...

ТМЗ кој прв ја објави трагичната вест, веднаш потоа извести дека во несреќата загинала и ќерката на Коби Брајант а потоа информацијата ја потврдија и светските медиуми.

ТРАГЕДИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОГОЛЕМА- Со Коби Брајант загина и неговата ќерка(13)

Меѓу загинатите во хеликоптерската несреќа во која загина познатиот кошаркар Коби...

„Имав температура неколку пати од 28 декември до 2 јануари. Бев во карантин“, започна Хуанг.

Ова е првиот пациент кој го преживеа смртоносниот вирус: Бев во карантин и преживеав на овој начин(ВИДЕО)

Првиот пациент кој се опорави од новиот коронавирус, 23-годишниот Хуанг, откри како...

Рејчел се изјасни за виновна и сега е во затворот во округот Марикопа. Притворен е и 30-годишен татко на деца и 49-годишен роднина, пренесува Ројтерс.

Мајка од пеколот: Ги убила трите деца додека им пеела- синот(3) гледал како му ја убива сестрата и ја молел да престане

Полицијата вчера ја уапсила Рејчел Анри (22) под сомнение дека ги убила нејзините тројца...