Таа заминала на гробот на својот син вчера околу 16 часот, без да размисли на полицискиот час, а кога не се вратила дома, семејството се јавило на службата на гробишта. Црковникот отишол на гробот, каде ја пронашол мртва.

Објавил: Катерина Крстиќ | 6 април, 2020 11:11

ХОРОР НА ГРОБИШТАТА ВО БЕЛГРАД: Мајката го посетила синот кој ненадејно се обеси- пронајдена мртва на гробот!

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Мајката на малиот Вук Б, кој случајно се обеси додека си играше во 2018 година, С.Б., 45, почина вчера на неговиот гроб на Новите гробишта во Белград.

Малиот Вук случајно се обеси со марама во семејсниот дом во Белград на 17 февруари 2018 година…

Таа заминала на гробот на својот син вчера околу 16 часот, без да размисли на полицискиот час, а кога не се вратила дома, семејството се јавило на службата на гробишта. Црковникот отишол на гробот, каде ја пронашол мртва.

За потсетување нејзиниот син Вук беше пронајден мртов во 2018 година во семејниот стан во центарот на Белград на улицата Драгослав Јовановиќ 9. Оваа трагедија ја потресе Србија. Имено малиот Вуд ненадејно се обесил играјќи си со марама која ја закачил околу вратот и на вратата, и така, за жал, почина. Тој бил сам во својата соба, а неговата мајка и двете сестри биле во друга просторија чекајќи да го носат на тренинг.

– Вук во собата играше со разни играчки, и тоа го правеше секојдневно. Најверојатно некаде ја нашол марамата и се случило тоа што се случи. Не знаеме ниту ние самите како се случило тоа и се уште не веруваме дека го нема- изјавил за српски Курир неговиот чичко додавајќи дека Вук бил дете за пример.

– Сите сме шокирани од оваа трагедија. Тој беше добро дете, за пример. Никогаш не направил проблеми. Редовно одеше на училиште и беше одличен ученик. Покрај кошарка, тренираше и пливање. Сестрите сè уште не можат да веруваат што се случило со нивниот мал брат … Нема поголема тага отколку кога родителот го погребува своето дете. Тоа е казна што никој во светот не ја заслужува “, ни рече ужалениот, со кого разговаравме пред станот на повреденото семејство.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Во секоја земја на Европската унија, по таков политички гаф, ќе следеше оставка или негова смена

Скандал ја тресе Хрватска! првиот човек на Институтот за јавно здравје седи на картон со Вакцини

Хрватскиот  биолог и научник  Иван Џикиќ денес изјави дека бил шокиран кога видел...

Најголем број на невработени се високо квалификувани, а 134.116 од нив се регистрирани во септември, по што следат оние со средно образование - 122.432, а 110.413 се неквалификувани.

Расте невработеноста во БиХ: Во септември без работа 14.602 лица повеќе отколку минатата година

Во септември, во БиХ се регистрирани 417.957 невработени лица, што е за 14.602 повеќе отколку...

Во последните 24 часа се евидентирани 4.135 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2, а бројот на активни случаи во Хрватска денес е вкупно 25.270.

ХРВАТСКА ПОВТОРНО ГО ОБОРИ ЦРНИОТ РЕКОРД: Уште 78 смртни случаи од коронавирус

Повеќе од 4.000 новоинфицирани лица со корона се евидентирани денес во Хрватска! Во последните...