Туристите се одмараа на лежалки и на столици, а децата играа фудбал.

Објавил: Весна Петровска | 29 јули, 2019 18:19

ХОРОР НА ПЛАЖА: Никој не ни насетуваше дека ќе ги поклопи огромен бран

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Навидум убав сончев ден, но подоцна се претвири во вистински хаос.  Многу Бразилци кои уживале на плажата во Кабо Фрија не ни сонувале дека уживањето на сонце ќе и им го расипе огромен бран.

Туристите се одмараа на лежалки и на столици, а децата играа фудбал.

Додека си уживаа покрај морето им се случи вистински хаос

Наеднаш, дојде бран кој се собра. Столиците и масите беа под вода, а луѓето панично почнаа да ги собираат своите работи.

Морето ги носеше и чадорите за сонце, а угостителите се обидуваа да зачуваат што можат. Спасителите имаа полни раце работа, посебно внимавајќи на децата.

За среќа немаше повредени, но се прашуваме колку натопени торби имало, мобилни телефони и други вредни предмети.

Погледнете во продолжение како изгледаше тоа… 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Свет

Организацијата со седиште во Париз предвидува светскиот раст да биде скромни 3% оваа година, пред дополнително да забави на само 2,2% следната година, што претставува околу 2,8 трилиони долари изгубено глобално производство во 2023 година.

ОЕЦД: ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЈА ЗАГРОЗУВА ГЛОБАЛНАТА ЕКОНОМИЈА И ВО 2023 ГОДИНА

Војната на Русија во Украина и долготрајните ефекти од пандемијата Ковид-19 го намалуваат...

Тој посочи дека САД не знаат точно што се подразбира под договорот што Србија го потпиша во Њујорк со таа земја и оти очекуваат во наредниот период да добијат појаснување за потпишаниот документ

САД до Србија: Објаснете што потпишавте со Русија во Њујорк

Американскиот амбасадор Кристофер Хил изјави дека никој во овој момент не смее да...

Ѓукановиќ, зборувајќи на свеченост на подмладокот на ДПС во Плевља, кажа дека таа влада ќе продолжи да ја води Црна Гора по патот на изградба на граѓанска држава, унапредување на меѓунационалните и меѓуверските односи и преку достигнување на европските системи на вредности.

Ѓукановиќ: Време е за нови избори

Претседателот на Црна Гора и лидер на Демократската партија на социјалистите (ДПС)...

Слична е ситуацијата и во Британија, па минатата недела курсот на фунтата потона за повеќе од 3 отсто, на 1,0840 долари, најниско ниво во последните 37 години.

Еврото нагло падна – далеку e под еден долар

НА ГЛОБАЛНИТЕ пазари вредноста на доларот во однос на кошницата валути силно порасна...