Педофилот на судот го признал злосторството. Судот на 22. ноември му одреди притвор од два месеци, а се до 19. јануари 2020 година.

Објавил: Весна Петровска | 2 декември, 2019 13:41

ХОРОР: Педофил влета во училиште, се преставил како доктор, па силувал 12-годишно девојче

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Во едно училиште во Русија, маж без никаква препрека поминал покрај училишниот чувар, а потоа злоставил 12 – годишно девојче.

Инцидентот се случил на 19. ноември. Сега 45-годишниот осомничен е уапсен. Објавено е видео снимката од училишните безбедносни камери.

На снимката се гледа маж во црно одело, кој поминал покрај чуварот и влегол во зградата.

Тој разменил неколку зборови со чуварот, каде се преставил како родител на едно дете.

Потоа влегол во соблекувалната, каде го видел девојчето и се преставил како лекар и, и понудил лекарски преглед. Потоа мирно го напуштил училиштето.

Педофилот на судот го признал злосторството. Судот на 22. ноември му одреди притвор од два месеци, а се до 19. јануари 2020 година.

Воспоставено е дека и порано бил осудуван за слично кривично делот, а ако сега го прогласат за виновен му се закануваат меѓу 12 и 20 години затвор.

Педофилија е сексуално привлекување, трајно насочено кон полово незрели индивидуи (деца). Тоа е хронофилија, т.е. вид парафилија, при којашто сексоеротичната возраст на парафилот не одговара на неговата реална возраст.

Со педофил неофициално понекогаш се нарекуваат и луѓето, коишто чувствуваат привлекување кон помлади (помали), како и сексуалните насилници на деца.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

Министрите Турковиќ и Дашиќ ја истакнаа потребата за наскоро нормализирање на граничните режими во целиот регион, со цел да се обезбеди непречен проток на луѓе.

ПОТВРДЕНО: Босна и Херцеговина ги отвори границите за граѓаните на Република Србија!

Босна и Херцеговина донесе одлука да се отворат гранични премини за српски државјани,...

Ова би важело за Словенија, Унгарија, Австрија, Чешка, Словачка, Естонија, Латвија, Литванија, Полска и Германија.

ЛАДЕН ТУШ ЗА МИЛО ЏУКАНОВИЌ: Хрватска и кажа СТОП на Црна Гора за влез на хрватската територија!

Според хрватските медиуми, на вчерашната владина седница, Хрватска донесе одлука да...

Влегувате во Србија само со лична карта, без тест на Ковид-19 и што е најважно, без задолжителна самоизолација од 14 дена, посочува ТВ-станицата.

ХРВАТИТЕ ДОАЃААТ ВО СРБИЈА НА ШОПИНГ: Еве што најчесто купуваат!

Хрватите можат да патуваат во Србија под скоро исти услови како пред 12 март, кога границата...

Земјата повторно се движи, на внимателно и уредно, следејќи ги индикациите на владата, изјави Конте, објави Си-Ен-Ен.

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРЕМИЕР ПРЕДУПРЕДИ: Во наредните месеци ќе биде многу тешко!

Следните неколку месеци ќе бидат многу тешки, но ќе сториме се што можеме за да им помогнеме...