Девет годишната Лора морала да чека покрај мртвите тела на своите родители противпожарните единици да го пресечат лимениот кров од автомобилот

Објавил: Мирко Бачиќ | 30 август, 2018 8:04

Хорор: Покрај мртвите тела на родителите, дете чекаше пожарникарите да ја спасат

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Двајца сопружници се мртви, а нивната 9-годишна ќерка тешко повредена откако вчера по 13 часот со нивниот автомобил излетале од патот во близина на Ријека, Хрватска.

Како што јавуваат локалните медиуми, од се уште неутврдени причини, 43-годишнио возач на автомобилот марка Шкода прешол во спротивната насока на движење при што, со кочење повторно се вратил во својата лента, излетал од коловозот и удрил во дрво.

Истрагата треба да покаже што го натерало возачот да смени правец на движење и зошто толку силно кочел.

Веста за сообраќајката која остави сираче едно 9 годишно девојче го потресе регионот.

Иако се здобила со тешки повреди, 9-годишната Лора е надвор од животна опасност, а медиумите пишуваат дека сведочела за смртта на нејзините родители додека со нивните безживотни тела ги чекала пожарникарите да ја извадат од возилото бидејќи уништениот лим ја приклештил нејзината нога.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Според белградски „Курир“, тој моментално се наоѓа на Инститиутот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде е хоспитализиран и вградени му се стентови.

Балашевиќ доживеа инфаркт

Славниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ преживеа инфаркт, пренесуваат српските медиуми....

Дачиќ потенцираше дека Косово не е признаено како независна држава и прецизира дека од 194 членки на ОН, 94 држави не го признваат Косово, исто толку го признаваат, додека ставот на пет држави е спорен и под знак прашалник.

Дачиќ: Косово како независна држава не го признаваат 5,4 милијарди луѓе во светот

Ивица Дачиќ, српскиот министер за надворешни работи истакна дека Косово не е признаено...

Со климатските промени ќе се зајакнат сите метеоролошки феномени што резултираат во вакви временски непогоди, пренесува хрватскиот портал „Индекс“.

Алармантно во Сплит: Нивото на морето екстремно покачено – ова е само ПОЧЕТОК!

Алармантно во Сплит нивото на морето највисоко во последниве 60 години. Највисоко ниво...

Србинот Дејан Милошевиќ (43) си изградил гробница на два ката која повеќе личи на апартман бидејќи во приземјето има соба во која се наоѓаат два кревета, телевизор и фрижидер.

И ОВА ГО ИМА: Дејан си направил гробница на два ката, со два кревета, телевизор и фрижидер

Верувале или не, Србин си изгради гробнца и тоа не било каква, оваа гробница наликува...