Пред Народнато Собрание на Србија се случило пукање, се уште е се знае дали човекот починал.

Објавил: Весна Петровска | 23 јануари, 2020 19:13

ХОРОР ПРЕД СРПСКОТО СОБРАНИЕ: Човек си пукал во глава!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Хорор во центарот на градот, човек си пукал во главата.

Пред Народнато Собрание на Србија се случило пукање, се уште е се знае дали човекот починал.

Според информациите на српски Курир, едно лице се обидело да си го одзеде животот пукајќи во глава на скалите на Собранието.

Во ценатарот на Белград маж на возраст околу 50 години извршил самоубиство околу 19 часот.

Покрај телото на мажот бил и пиштолот со кој си го одзел животот. Не е познат идентитетот на ловекот кој го извршил самоубиството.

Тој, како што дознава српски Курир, со пиштолот си испукал куршум во уста.

Брзата помош која пристигнала на местот на трагедијата констатирала само смрт.

Полицијата е на местот на самоубиството и истрагата е во тек.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Имено таа ја изведе химната на Хрватска на инаугурацијата на новоизбраниот хрватски претседател Зоран Милановиќ.

Јосипа Лисац заработи кривична поради несоодветно изведување на химната (ВИДЕО)

Пoзнатата хрватската пејачка Јосипа Лисац заработи кривична пријава за изведување...

Со тоа заврши церемонијата на инаугурацијата на Милановиќ како петти хрватски претседател.

Со цвеќе и бакнеж Милановиќ ја испрати Колинда: Хрватска сега официјално има нов претседател!

Зоран Милановиќ, новоизбраниот претседател на Хрватска, чиј мандат започнува на полноќ,...

Весникот пишува дека сосема би било логично, Макрон но и Германија да дадат зелено светло за почеток на преговори со Албанија и Македонија.

„Катимерини“: Иако Заев го стави знамето на НАТО пред Собрание, тоа нема да му донесе победа

Грчкиот весник „Катимерини“, денеска објави дека тоа што поранешниот премиер на државата...

Србија и Косово потпишаа декларација со намера за воспоставување железничка линија меѓу Белград и Приштина, како и за завршување на изградбата на автопатот меѓу двата града.

Србија ќе го признае Косово?

Србија и Косово потпишаа декларација со намера за воспоставување железничка линија...