По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција, а А.И. е задржана во полициска станица.

Објавил: Валерија Петрова | 3 август, 2019 16:12

ХОРОР: Убиство во скопската населба Карпош

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Убиство се случило во скопски Карпош, ќерката си ја убила сопствената мајка.

Хорор во Скопје, ќерка си ја уби својата мајка

Според информациите на МВР, вчера во 08,10 часот во Полициската станица Карпош А.И.(46) од Скопје пријавила дека на ул. “Ристо Равановски“ во нивниот дом со давење ја убила нејзината мајка В.И.(74). Од страна на полициски службеници од СВР Скопје излезено било на местото на настанот и во домот било затекнато починатото лице, а од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција, а А.И. е задржана во полициска станица.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Увид извршила екипа од полициска станица Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител пронајдените делови од телото се предадено на вештачење.

СТРАШНО: Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Вчера напладне во атарот на Богданци бил пронајден човечки череп, коска и делови од...

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од Битолската полиција. Вчера околу 13,35 часот од Болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство, пишува Апла.мк.

Трагедија: Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Трагедија во Битола, донесено мртво бебе во болницата. Мртво новороденче било донесено...

На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено оружје со калибар од 7,62Х25мм, осомничениот го лишил од живот Зилбехар Ајвази. На критичниот ден, осомничениот седел на совозачкото седиште во автомобил Фолксваген голф 3, управуван од засега непознато лице.

Детали за убиството во Арачиново

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка...