Не е поволен ден за нови почетоци. Можни се компликации на деловно поле

Објавил: Македонка Димкин | 1 јануари, 2022 11:08

Хороскоп за 1 јануари: Овен ќе оствари многу добри резултати, вагата ќе потпише значаен договор

Фото/Текст извор: ©магазин

Новата 2022 ќе донесе и многу уабви работи, еве за кој знак како и што

Овен

Доколку продолжите да се трудите околу работата, ќе успеете да остварите многу добри резултати во наредниот период. Можеби не сте задоволни со ситуацијата во која се наоѓате со саканата личност и кавгите стануваат сѐ почести. Пад на имунитетот.

Бик

Искористете ја својата шанса да ја докажете способноста и амбициите на деловно поле. Наскоро ќе имате некои нови промени. Ве очекува интересен флерт со нов познаник кој ќе ви покаже дека е заинтересиран за вас. Можни се болки во нозете.

Близнаци

Заземете се за своите цели за да можете да напредувате во работата. Ако сакате промени потребно е да го менувате ставот кој го покажувате во комуникација со личностите од спротивниот пол. Болки во пределот на градниот кош.

Рак

Можеби се запрашувате кој е следниот потег кој треба да го направите кога станува збор за работата. Ќе успеете да ја освоите личноста која долго време ја посакувате. Пред вас е многу поволна фаза за почеток на нова љубовна врска. Можна е кашлица.

Лав

Доколку се пред вас нови одлуки на деловно поле, ќе биде многу важно убаво да размислите. Ве очекува можност за нова љубовна врска која би траела на подолги стази во иднина. Пред вас се добри љубовни промени. Можни се проблеми со притисокот.

Девица

Може да очекувате потполна стабилност кога станува збор за работата. Не би требало да имате било какви проблеми. Доколку сте слободни, ве очекува многу поволна можност за ново познанство и почеток на нова врска. Водете сметка за исхраната.

Вага

Можно е потпишување на договор кој би можел да биде од големо значење за вашата работа. Сакате да направите промени во љубовниот живот. Со саканата личност постојат некои важни работи кои треба да ги разграничите. Избегнувајте цигари.

Шкорпија

Финансиската ситуација може да биде многу подобра ако се потрудите. Сакате да и покажете на саканата личност какви емоции имате за неа. Подготвени сте за почеток на нова љубовна врска. Поволен период за почеток на диета.

Стрелец

Обидете се да ги извршувате рутинските работи за да не влезете во некој ризик. Имате впечаток дека партнерот се однесува поинаку кон вас и дека на некој начин е неискрен. Ве очекува помала криза во врската. Склони сте кон депресија.

Јарец

Слушајте ја својата интуиција и нема да погрешите. Важно е да бидете посветени на својата работа на вистински начин. Не е поволен ден за почеток на нова врска. Можеби погрешно сте процениле една личност. Можни се проблеми со нервниот систем.

Водолија

Можеби се трудите да остварите деловен напредок но тоа едноставно не ви оди од рака. Се појавува сѐ поголема дистанца помеѓу вас и саканата личност и подготвени сте да размислите за можен прекин на љубовната врска. Би ви годела масажа.

Риби

Не е поволен ден за нови почетоци. Можни се компликации на деловно поле. Ви се отвора можност за нова љубовна врска иако со стариот партнер сѐ уште не сте расчистиле до крај. Избегнувајте консумирање на ачкохол во големи количини.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Таткото на Новак Ѓоковиќ, побарал од Боба да инвестира 500.000 евра во младиот тенисер, односно неговата идеја била тој да добива по 15% од секој договор кој ќе го склучи Ѓоковиќ, но Боба ја одбил ваквата понуда велејќи дека таквата инвестиција нема смисла.

Боба Живоиновиќ не сакал да инвестира во кариерата на Ѓоковиќ- изгубил многу пари поради таа грешка

Боба Живоиновиќ, сопругот на познатата пејачка Лепа Брена, кој е поранешен српски...