Тој е од истото место, од каде што потекнува и славниот фудбалер, како што известуваат медиумите убиениот и Роналдо се познавале многу години.

Објавил: Сара Фемина | 3 ноември, 2019 22:17

Хотелската соба обоена со крв: Страшно убиство во Швајцарија- Роналдо остана без човекот кој го познаваше цел живот!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Рикардо Маркес Фереира, кој беше фризер на познатите личности, меѓу кои и на Кристијано Роналдо, пронајден е мртов во хотелска соба во Цирих.

Тој е од истото место, од каде што потекнува и славниот фудбалер. Како што известуваат медиумите убиениот и Роналдо се познавале многу години.

Рикардо Маркес Фереира, кој беше фризер на познатите личности, меѓу кои и на Кристијано Роналдо, пронајден е мртов во хотелска соба во Цирих.

Таблоидите пишуваат дека телото е пронајдено околу 2 часот после полноќ во петокот. Фереира бил убоден повеќе пати при што наследила смрт.

Оружјето со кој е извршен злочинот не е сеуште пронајдено, а швајцарската полиција и понатаму трага по убиецот.

Неодамна Илир.Б, 37-годишник од Македонија ја убил својата сопруга во Швајцарија.

Илир. Б кој има потекло од Македонија, со нож ја убил неговата сопруга Луиза на 34-годишна возраст, пишуваше „Блик“.

Како што пренесуваше Индексонлајн, друг член на семејството изјавил дека парот живееле одделно. Пријател на убиената, шокиран од настанот, изјавил дека жртвата сакала да се разведе од сопругот, кого го опишува како насилен кој ја злоупотребил.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Локалната полиција наведе дека непознати напаѓачи синоќа отвориле оган во пицерија, а според очевидци тие веднаш побегнале со велосипед од местото на инцидентот.

ВООРУЖЕН НАПАД ВО МАЛМЕ: Убиено 15 годишно момче, друго лице се бори за живот!

15-годишно момче е убиено, а уште еден тинејџер е тешко повреден во оружен напад на плоштад...

Ќе го паметиме како некој кој беше омилен во друштвото, ведар и позитивен, спремен да помогне секому и да мотивира, се наведува во соопштението на Математичката гимназија.

СРБИЈА ЖАЛИ: Почина Михајло Спориќ(22) еден од најдобрите млади српски физичари!

Михајло Спориќ, еден од најдобрите млади српски физичари и студент на универзитетот...