ПИПИ ги има поминато комплетно сите третмани.

Објавил: admin@magazin | 17 јануари, 2021 13:31

ХУМАНОСТ: Се вдомува прекрасната ПИПИ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Oваа убавица има 1 година и е идеален миленик за во стан. Се сложува со сите кучиња и обожава да се гали.

ПИПИ ги има поминато комплетно сите третмани.

Има уредна крвна слика, негативен 4D тест, негативен тест на лишманија по акредитирана метода.

Ја добивате со пасош, прочистена од внатрешни и надворешни паразити, стерилизирана, чипирана, вакцинирана против беснило и заразни болести, избањата и со стекнати хигиенски навики.

Вдоми куче, вдоми љубов

За подетални информации и прашалник за вдомување можете да ни пишете на
📩vdomi@lajka.com.mk

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Разно

Од Државниот завод за статистика информираат дека интензивно се подготвуваат за претстојниот Попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија, што ќе се спроведе од 5 до 30 септември годинава.

КОНКУРСОТ ЗА ПОПИШУВАЧИ И ИНСТРУКТОРИ ОТВОРЕН ДО 5 АВГУСТ

Државниот завод за статистика објави Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи...

Станбената зграда е изградена по Програмата за изградба и одржување на станови сопственост на Република Македонија во општина Струмица, а согласно рамковниот договор за заем склучен меѓу Банката за развој при Советот на Европа и Република Македонија.

Оглас за распределба на 37 социјални станови во Струмица

Министерството за транспорт и врски објави оглас за распределба на 37 социјални станови...

Јавниот повик за доделување субвенции за инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата ги опфаќа граѓаните кои купиле инвертер од 01.01.2020 година, до завршувањето на повикот на 30.11.2020 години или до денот на исцрпување на средствата.

ДО ДЕНЕСКА ПРИСТИГНАТИ 4.508 БАРАЊА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ИНВЕРТЕРИ, АПЛИЦИРАЈТЕ, ПОВИКОТ Е СЕ УШТЕ ОТВОРЕН

Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции...