Меѓу останатите, присутен бил и претседателот Стево Пендаровски со сопругата, Андреј Жерновски, пратеникот Хари Локвенец, Цветанка Иванова и други познати личности.

Објавил: Валерија Петрова | 10 септември, 2019 18:49

ЦАНЕВСКА МУ ОДБИРА ФАРМЕРКИ НА ЈОВЕСКИ: Државниот обвинител фатен на дело со активистка на СДСМ

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Порталот Лидер објави снимка од државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на која се гледа дека заедно со новинарката и активистката на СДСМ Катерина Цаневска се на шопинг во Солун.

Катерина Цаневска неодамна беше во центарот на вниманието во медиумите, која на венчавката на својата ќерка Маја првиот танц го заигра со Државниот овинител.

Меѓу останатите, присутен бил и претседателот Стево Пендаровски со сопругата, Андреј Жерновски, пратеникот Хари Локвенец, Цветанка Иванова и други познати личности.

Цаневска сега е вработена во Кабинетот на претседателот Пендаровски, а претходно, работеше во Општина Центар и Собранието.

Исто така Катерина Цаневска на македонската јавност и е позната како поранешната новинарка на згаснатата А1 телевизија и која по работењето во фирмата „Фине“ на пратеникот Фјат Цаноски, експресно е вработена како помошник раководител на Сектор за поддршка на градоначалникот.

Вечерва во клубот на пратеници, лидерите на двете најголеми политички партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев, ќе се координираат околу одлуката на собранието за тоа каде ќе завршат случаите на СЈО.Пред само 2 месеци, Јовески имаше став дека е беспредметно случаите да се префрлат во регуларното обвинителство, но под чудни околности, првиот човек на обвинителството се премисли и сега ја застапува тезата на премиерот Заев дека ЈО треба да ги преземе случаите на СЈО.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Претседателот Пендаровски очекува ваква поддршка од сите членки на Унијата, но и и конкретна временска рамка за старт на преговрите.

Меркел: Старт на преговорите за Македонија и за Албанија, а потоа секој по својот пат

Македонија и Албанија заедно да ги започнат преговорите со Унијата, а потоа да продолжат...

Оттаму потврдуваат дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и се во добра здравствена состојба.

Утринава во вооружениот грабеж во Тутунска банка одземени 8.700 евра – зошто ова банка е мета на крадците?

Уште еднаш НЛБ банка беше мета на крадците, нов вооружен грабеж се случи во Скопје. Во...

За потсетување, централен регистар го избрка од работа Емил Јакимовски- Гусар, кој изминатата недела им се закануваше и ги навредуваше новинарките Мери Јордановска од „А1ОН“ и Искра Коровешовска од „Алфа ТВ“, како и на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. Директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски преку Фејсбук соопшти дека Јакимовски е отпуштен поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор.

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство,...

Како што соопштија градските власти на Фејсбук, непознати сторители деновиве на јужната страна на врвот на Водно уништиле видиковец.

СКОПЈАНИ ПРОДОЛЖУВААТ СО ДИВИЈАНТНОТО ОДНЕСУВАЊЕ – уништени објектите на Водно

Дивијантното однесување на скопјани се уште можеме да го видиме на падините на Водно,...