Како што изјави Царовска набавени се и возила, со што се овозможува општина Крушево да ја зголеми својата понуда за сите туристи, независно дали се домашни или странски.

Објавил: Стојче Бушин | 20 јуни, 2020 20:34

ЦАРОВСКА: Инвестираме во објекти и инфраструктура во туристичките места

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Го поттикнуваме домашниот туризам и инвестираме во објекти и инфраструктура во туристичките места со воспоставување на посебни активности и дополнителни можности, вели заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска!

Со инвестиција од над 28 милиони денари, комплетно се реновира спортската сала во Крушево, но и се направи вештачка алпинистичка карпа, вели Царовска.

Го поттикнуваме домашниот туризам и инвестираме во објекти и инфраструктура во туристичките места со воспоставување на посебни активности и дополнителни можности, вели Царовска!

Како што изјави Царовска набавени се и возила, со што се овозможува општина Крушево да ја зголеми својата понуда за сите туристи, независно дали се домашни или странски.

Нашата држава има одлични туристички локации, коишто треба да ги промовираме и да ги унапредуваме содржините на овие локации, со цел туристите да се чувствуваат поудобно и да поминат подолг временски период на тие места, вели Царовска!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Владата на РСМ на утрешната седница ќе треба да се произнесе по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести.

Министерство за здравство: Комисијата за заразни болести предлoжи воведување полициски час во цела држава од 22 часот навечер до 5 часот наутро

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, по предлог на Комисијата за заразни болести...

Комисијата дополнително ќе се произнесе од кој ден да започне полицискиот час и до кога да трае.

МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО СЕ ЗАТВОРА: Комисијата за заразни болести предлoжи полициски час во цела држава

Министерстeрот за здравство Венко Филипче, по предлог на Комисијата за заразни болести...

Македонците се разединети и сите ние, политичарите, но и сите партии, имаат учинок и одговорност за тоа. ВМРО има зад себе историски пропуштени шанси, поделби, расколи, но се случувале и обединувања.

Тодоров: Мицкоски не само што е пречка за обединување на ВМРО, туку е пречка и за обединување на нашиот народ

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров се обрати до членството на ВМРО-ДПМНЕ...

„Актуелен беше Клиничкиот центар. Тоа е проект за еднаш во 100 години. Вреден е 500 милиони евра според физибилити студијата од 2014 година од времето на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Понудив опозицијата да има институционална контрола врз реализацијата на новиот Клинички центар, тие со 2.000 амандмани го блокираа законот

„Јас сум да постигнеме консензус. За 10%, за 20%, за 30% од прашањата. Тоа ќе ја забрза брзината...