Забрчанец, да те потсетам – твојот премиер навреди и дискриминира

Објавил: Узунов Бобан | 14 август, 2019 9:50

Цветанова: Забрчанец, да те потсетам – твојот премиер навреди и дискриминира!

Фото/Текст извор: ©магазин

Советникот за односи со јавност на претседателот на Владата, Марјан Забрчанец, вчера на „Твитер“ му реагираше на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој напиша:

Забрчанец џабе сега „Извини до небо“. Зоран Заев употреби ‘Педер’ со цел навреда што е недозволливо и апсолутно спротивно на сите цивилизациски вредности! Само неколку часа претходно збореше за Презумција за невиност. Ова е вон контрола.

На ова советникот на Заев наместо да реагира за изјавата прашува од кога тоа ВМРО-ДПМНЕ браните ЛГБТИ права.

Чекај, вие браните ЛГБТИ права? Па честитки, сте излегле од ровот. Туку, зошто не гласавте за Законот за антидискриминација во кој се препознава сексуалната ориентација? Сега излезени од ровот, ќе гласате ли за Законот за ЈО?

На ова изнесување на Забрачанец, најдобро возвраќа поранешната министерка за култура Ганка Цветанова, која го потсетува:

Збрчанец, не станува збор за тоа кој ги брани или не туку кој ги навреди и дискриминра денес. Да те потсетам – твојот премиер Зоран Заев!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

На новите маички кои се голем хит во Грција, стои Сонцето од Кутлеш пред и по Заевото брусење на капаците од шахтите.

Грците се пошегуваа на наша сметка: Носат маички со изгребаното Сонце од Кутлеш

Откако пред четири дена Владата донесе наредба за отстранување на сонцето од Кутлеш...

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки...

Како што објави српски Курир, наводно  Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во рекетирањето, односно вмешаноста во случајот Рекет за кој тој е првоосомничен и во моментот се наоѓа во затворот во Шутка.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот...