Во 2016 година Курдската муслиманка мигрант со македонскиот полицаец се сретнаа во кампот на граничниот премин, тие се заљубија на прв поглед, па се венчаа за само четири месеци.

Објавил: Валерија Петрова | 17 мај, 2019 22:34

ЦЕЛИОТ СВЕТ ДОЗНА ЗА НИВНАТА ЉУБОВ:Мигрантката Нора и полицаецот Боби повторно заедно

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Светот пишуваше наголемо за љубовта на мигрантката Али Нора Акавази и Макеонецот Боби Додевски.

Во 2016 година Курдската муслиманка мигрант со македонскиот полицаец се сретнаа во кампот на граничниот премин, тие се заљубија на прв поглед, па се венчаа за само четири месеци.

Македонецот Боби за медиумите изјави дека средбата била судбинска кога ја здогледал знаел дека таа ќе биде неговата жена.

На свет се роди и нивниот син, но по две години среќен и хармоничен брак љубовта одеднаш пукна. Двојката се раздели, Нора замина за Ирак, а Боби остана тука во Куманово заедно со нивниот син.

Но, на крајот љубовта победила, ги победи и границите и предрасудите, овој пар повторно е заедно. Тие на социјалните мрежи ја објавија среќната вест дека тие се уште се сакаат и неможат еден без друг.

– Ние повторно се сакаме, ние засекогаш ќе се сакаме, стои коментарот на Нора под заедничката фотографија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Време е да заблескате. Ќе се чувствувате добро поради своите вештини, а постои и шанса да се отвори можност за нова работа. Ова поле ви носи големи успеси. На полето на љубовта и романтиката ќе доживеете некои препреки, но штом ги совладате ќе сфатите каде лежи среќата за вас и ќе имате убав однос со личноста со која сте, или ќе бидете во врска.

Три хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на годината – проверете дали сте и вие меѓу нив

На почетокот од 2019 година некои луѓе беа среќни, некои па имаа среќно лето, но овие три...

Во Македонија и утре ќе биде екстремно топло, како што најавија метеролозите сме во фаза на портокалово ниво на опасност од топлото време. 

ФОТО НА ДЕНОТ: Елен се разладува во водите на Мавровското Езеро

Големите температури ова лето се неподносливи, не само за луѓето туку и за целиот животински...

За жал за оние кои ќе сакаат да го набљудуваат метеорскиот дожд, присуството на речиси полна месечина во овие ноќи може да го попpечи нивното искуство.

Утре спектакл на небото – не пропуштајте!

Метероскиот дожд на „персеидите“ оваа година ќе може да се забележи во ноќите помеѓу...

Таа постојано е интересна за медиумите, но во последно време беше актуелна веста дека таа се разведува од својот сопруг, и дека има ново момче, но пред камерите на „Бекстејџ“ таа реши да проговори и да ја каже вистината.

Елена Велевска конечно прозборе за својот брак- пејачката откри дали се разведува

Познатата македонска фолкерка, пејачката Елена Велевска конечно прозборе за својот...