Со Македонија владее крими – коалиција.
Одговорност од Заев и Спасовски веднаш!

Објавил: Перо Милчин | 23 февруари, 2021 12:24

Центарот за комуникации на СДСМ соопштението да го упати до Зоран Заев и Оливер Спасовски и да побара од нив одговорност

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Центарот за комуникации на СДСМ е во страшна небулоза.

Центарот за комуникации на СДСМ соопштението на погрешна адреса го упатува.
ВМРО-ДПМНЕ им предлага на Центарот за комуникации на СДСМ соопштението да си го упатат до Зоран Заев и Оливер Спасовски.
Центарот за комуникации на СДСМ нека побара одговорност од Заев и Спасовски.
Оливер Спасовски молчи, а Зоран Заев жали и ја префрла вината.

Дадените 24 часа полека изминуваат, наместо да молчат нека го обезбедат бегалецот од правдата.
24 часа, Зоран Заев, Оливер Спасовски и останатите од Владата треба под итно да го обезбедат бегалецот од правдата.

Со бегството на Мијалков се докажа дека во Македонија владее криминална коалиција, која што ги руши основните вредности, која што го руши системот на владеење на правото, која што го уништува нормалното живеење во Македонија, која што влијае врз бизнисите и истите ги рекетира или ги презема.

Со Македонија владее крими – коалиција.
Одговорност од Заев и Спасовски веднаш!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

На средбата премиерот на Шпанија, Педро Санчез истакна дека неговата земја е силен поддржувач на Македонија во остварувањето на оваа цел нагласувајќи дека поддржува почеток на преговорите и за Македонија и за Албанија во исто време.

Заев – Санчез: Историска посета со која се зајакнуваат односите меѓу Северна Македонија и Шпанија, прогресивните сили мора да се поддржуваат меѓусебно

На денешната, прва средба на премиерско ниво на шефовите на владите на Македонија и...

Директорката на Клиниката д-р Милена Стевановиќ, наведува Шекеринска, не’ информираше дека потполковникот е во добра општа состојба и стабилен.

ПОТПОЛКОВНИКОТ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ, СОСТОЈБАТА МУ Е ДОБРА

Рано утрово нашиот потполковник пристигна од Централноафриканската Република во...

“Фокус” вчера објави дека постои сомнеж дека војникот е заразен со африканскиот сој на Ковид-19. Според досегашните информации африканскиот сој е еден од најразорните соеви досега.

Заразениот војник од Африка вечерва пристигнува во Скопје

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешната прес-конференција соопшти...