Заедно со дизајнерот, Цеца работеше на дизајнирање на специјална лулка која е модерна и целосно анатомски прилагодена на новороденчето.

Објавил: Сара Фемина | 3 јуни, 2020 21:00

ЦЕЦА ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО: На внукот Жељко му купи скапоцен поклон, кој пристигна од странство!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Богдана Ражнатовиќ, сопруга на кик-боксерот Велјко Ражнатовиќ, утрово се породи со царски рез во приватна белградска клиника и роди син, кого гордите родители го нарекоа Жељко, по покојниот дедо Жељко Ражнатовиќ Аркан.

Веднаш откако се роди, најмладиот Ражнатовиќ беше оценет како чиста десетка од страна на лекарите, а веста за раѓањето, освен неговите родители, ги направи горди и родителите на Богдана како и бабата Светлана Цеца Ражнатовиќ, како и тетките Наташа, Бојана и Анастасија.

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ со месеци трпеливо го чекаше денот кога ќе стане баба, и почна да се подготвува за пристигнување на нејзиниот внук веднаш штом откри дека нејзината снаа Богдан е бремена. На крајот на декември минатата година, Цеца купи уникатен подарок.

Цеца купи уникатна лулка која е направена според посебни мерки, анатомски правила и материјали што се грижат за здравјето на бебето. Цеца ја нарача оваа специјална лулка во странство, а имајќи предвид дека е рачно изработена, таа за ова задоволство мораше да плати скапо – како што беше напишано, таа е бројка од дури неколку илјади евра.

Заедно со дизајнерот, Цеца работеше на дизајнирање на специјална лулка која е модерна и целосно анатомски прилагодена на новороденчето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Живеалиштето претставува мала лагуна со многу зеленило, езерце за фламингата, како и посебен дел за хранење на птиците.

ОТВОРЕНО НОВОТО ЖИВЕАЛИШТЕ ЗА ЕГЗОТИЧНИ ФЛАМИНГА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Зоолошката градина во Скопје за првпат е збогатена со егзотични птици од видот фламинго,...

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...