Бебето тежи 3.360 кг, а е долго 53 см, а мајката за породувањето доби и оценка од 10. Раѓањето беше извршено со царски рез, а го изврши лекарот Миленко Пророшиќ, кој двапати ја породи Цеца, со Вељко и Анастасија.

Објавил: Катерина Крстиќ | 3 јуни, 2020 11:14

Цеца стана баба, се роди малиот Жељко- славењето во домот на Ражнатовиќ може да започне!

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs/Tanjug

Богдана и Веjко Ражнатовиќ станаа родители, а најголемата српска музичка ѕвезда стана баба со неполни 47 години. Од денес, нивниот живот е побогат со нивниот син.

Вељко и Богдана санаа родители, се роди насладникот Жељко.

Бебето тежи 3.360 кг, а е долго 53 см, а мајката за породувањето доби и оценка од 10. Раѓањето беше извршено со царски рез, а го изврши лекарот Миленко Пророшиќ, кој двапати ја породи Цеца, со Вељко и Анастасија.

Веjко Ражнатовиќ присуствуваше на породувањето и заедно со сопругата го видоа наследникот на кого му го дадоа името по неговиот починат татко – Жељко. Од друга страна, денес е роденден на таткото на Богдана, Богдан, а тој го доби првиот внук како најголем подарок.

Очигледно е дека ќе има две причини за прослави во семејниот дом на Ражнатовиќ од овој јуни, првиот на роденденот на Жељко и втората на 14 јуни, кога е роденденот на Цеца Ражнатовиќ. Патем, Богдана и Вељко се венчаа на 24 ноември 2019 година во Белград, а пред тоа беа во емотивна врска две години.

Прославата во домот на Ражнатовиќ може да започне.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Живеалиштето претставува мала лагуна со многу зеленило, езерце за фламингата, како и посебен дел за хранење на птиците.

ОТВОРЕНО НОВОТО ЖИВЕАЛИШТЕ ЗА ЕГЗОТИЧНИ ФЛАМИНГА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА

Зоолошката градина во Скопје за првпат е збогатена со егзотични птици од видот фламинго,...

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...