Имено пејачката е преплашена од корона вирусот и чуввствува грижа на совест па наредила на целото обезбедување, возачи и послугата да се тестираат и да не доаѓаат на работа додека не донесат негативен тест.

Објавил: Катерина Крстиќ | 12 јуни, 2020 9:47

Цеца ќе го плати тестирањето за целото нејзино обезбедување, возачи и за послугата

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Познатата музичка ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и нејзниот син Вељко откако минатата недела славеа за приновата во семејството,  веќе неколку дена се во изолација поради тоа што се позитивни на корона. Вељко и мама Цеца се сами во куќата, а новопечената мајка Богдана со малиот Жељко се во Тител кај нејзините родители.

Имено пејачката е преплашена од корона вирусот и чуввствува грижа на совест па наредила на целото обезбедување, возачи и послугата да се тестираат и да не доаѓаат на работа додека не донесат негативен тест.

Цеца ќе го плати нивното тестирање за што досега потроши над 1.000 евра.

За потсетување, целото семејство Ражнатовиќ беше тестирано за коронавирус затоа што за време на прославата што ја организираа по повод раѓањето на синот на Вељко, Жељко, тие беа во контакт со водителка позитивна на вирусот корона.  

Според она што беше објавено од српските медиуми, водителката не знаела дека е заболена од коронавирус и се појавила на прославата на семејството по повод раѓањето на малиот Жељко.

Таа се бакнала со Анастасија и Вељко и се поздравувала и прегрнувала со останатите гости честитајќи ја приновата, пренесува „Телеграф“. 

Поради тоа целото семејство Ражнатовиќ беше  тестирано за коронавирусот. Како што пишуваат српските медиумии Анастасија Ражнатовиќ, наводно направила тест и тој е негативен.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Се чини дека Цуца ја најде својата сродна душа и се омажи, а објави фотографија на која позира во прекрасна елегантна венчаница. Сепак, пејачката не напиша ништо покрај фотографијата, додека можноста за коментар беше исклучена, а не наведе ниту кој е авторот на фотографијата.

СЕ ОМАЖИ ЉУБОВНИЦАТА НА ШАБАН: Цуца го заборави кралот на народната музика и облече венчаница!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца на својот Инстаграм профил објави фотографија на...

„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, изјави Цеца.

НАЈИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ НА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Конечно открива каков маж сака до себе, искрено прозбори за семејството!

Светлана – Цецa Ражнатовиќ открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно...

Груби денеска го одбележува 16. роденден на неговата ќерка Хера со која сподели и заедничка фотографија на социјалните мрежи!

Ќерката на Артан Груби порасна во вистинска убавица: Дали личи на нејзиниот татко(ФОТО)

Вицепремиерот во Владата на Република Македонија кој е воедно и министер за политички...