Според првичните информации најверојатно се запалила гаражата зад Основнот суд, а се уште нема детали информации дали е зафатена и дел од зградата на судот.

Објавил: Весна Петровска | 8 август, 2019 17:28

Црни облаци над Струмица – гори Основниот суд

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Гори Основниот суд во Струмица. Објавени се видео на кои се гледаат црни облаци над Струмица од пожарот која избувна попладнево.

Според првичните информации најверојатно се запалила гаражата зад Основнот суд, а се уште нема детали информации дали е зафатена и дел од зградата на судот.

Се очекуваат повеќе детали наскоро.

 

Во овие летни денови секојдневно пожарникарите во Македонија имат полни раце работа, нема ден да не добијат повик за пожар.

Ова лето имаше голем број на случаеви на пожари кои опустошија многу домови низ Македонија.

Пожарникарите главната причина за пожарите ја наведуваат поради нисправна исталација во домовите, греалки, и плински боци.

Пред неколку дена пожар избувна во „папагал зградата“ каде целосно се уништи семејниот дом на скопското семејство, а главната причина за избувнувањето на пожарот била токму плинската боца.

Екипите на противпожарните предупредуваат до грашаните да бидат внимателни и кога излегуваат од дома секогаш да проверуваат дали некој уред им е вклучен во струја за да не дојде до несакана ситуација.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...