На некои настани, одредени проблеми се решени, а на други присуството го обврзува ставот. Сепак, има места каде Владимир Путин не оди по службена должност.

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 октомври, 2019 21:24

Често излегува, оди во тетар, слуша музика и ужива со пријателите- еве што прави Путин кога не работи

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Рускиот претседател Владимир Путин често пати може да го забележиме на културни настани, во театар, на кино, галерии, односно социјалниот живот на еден висок функционер често станува „работа“ во политичките редови, односно сето тоа го носи неговата функција.

На некои настани, одредени проблеми се решени, а на други присуството го обврзува ставот. Сепак, има места каде Владимир Путин не оди по службена должност.

Владимир Владимирович Путин (руски: Влади́мир Влади́мирович Пу́тин; р. 7 октомври 1952 година) — руски политичар и моментален претседател на Русија од 7 мај 2012 година. Путин претходно бил претседател во периодот од 1999 до 2008 година и премиер на Русија во периодот од 1999-2000 и 2008-2012 година. Путин исто така е претседател на партијата Единствена Русија и Претседател на Советот на министри на унијата Русија-Белорусија во периодот од 2008 до 2012 година.

Рускиот претседател е голем љубител на театарот и често пати во слободно време знае да посети некоја добра театарска претстава.

Путин во едно интервју истакна дека тој е голем љубител на класичната музика како од европски, така и од руски автори. 

„Од секогаш слушав со големо задоволство и сега слушам популарна класична музика, како од европски, така и од наши автори. Бах, Бетовен, Моцарт, секако… Тогаш од нашите композитори Рахманинов, потоа Шуберт во насловната страница на Лист, рече своевремено Путин. Официјално тоа е вкусот на претседателот, но новинарите пишуваат и за неговите неофицијални музички афинитети, пренесува машки магазин.

Иако ретко оди во кино, сепак е голем љубител на филмовите и најчесто знае да гледа рускит патриотски блокбастери . Рускиот претседател открива дека има неколку омилени места и ресторани каде сака да ужива во слободното време, но едно од омилените места е брод-ресторан на руска кујна „Нов остров“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Иако во јавноста кружеше мислењето дека наводно Кејт, не ги раѓала децата, сепак таа рече дека како и секоја бремена жена имала стравови и претрпувала болки.

Кејт Мидлтон откри: Застрашувачки е фактот да излезеш пред фотографите неколку часа по породувањето

Војвотката Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијамс, конечно реши да прозборе за...

Во 2017 година од Опен Тејбл „Краст“ беше прогласен меѓу 100-те најдобри ресторани во САД, а според Трип Адвајзор, „Краст“ е рестораноВо 2017 година од Опен Тејбл „Краст“ беше прогласен меѓу 100-те најдобри ресторани во САД, а според Трип Адвајзор, „Краст“ е ресторанот број еден во Мајами. Местото меѓу најдобрите го задржа и во 2019.т број еден во Мајами. Местото меѓу најдобрите го задржа и во 2019.

СЕКОЈА ЧЕСТ: Запознајте ги Македонците чиј ресторан е број еден во Мајами и меѓу најдобрите во САД

Македонците Анита и Климе Ковачески, се пример дека со многу работа, посветеност и...

Во описот на фотографијата  напиша: „Еден обичен понеделник“ со различни хаштагови, вклучувајќи го и „време за семејството “.

ГИ ШОКИРАЛА ФАНОВИТЕ: Северина фатена во голема лага! Овој пат потврди дека не и цветаат рози!

Веќе со денови медиумите шпекулираат дека познатата хрватска пејачка,  Северина...