Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Објавил: admin@magazin | 15 декември, 2019 13:05

Чолиќ и Мерлин по 100.000 евра, Цеца ќе пее за 80.000 за Нова Година: Еве колку ќе заработат останатите пејачи за новогодишната ноќ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат ширум Србија и светот.

Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Цеца Ражнатовиќ ќе пее во еден познат хотел, а сцената ќе ја дели со Слободан Радановиќ, а ќе биде побогата за 80.000 евра, додека пак нејзиниот колега ќе добие 20.000 евра хонорар.

Цеца Ражнатовиќ ќе пее во еден хотел, а сцената ќе ја дели со Слободан Радановиќ, а ќе биде побогата за 80.000 евра, додека пак нејзиниот колега ќе добие 20.000 евра хонорар.

Лепа Брена ќе пее пред општината на градот а за тој настап, таа ќе добие околу 45.000 евра. На истото место ќе се најде Маја Беровиќ, која околу 23 часот ќе продолжи во еден ноќен клуб, а за таа ноќ ќе добие 60.000 евра. 

За 10.000 евра повеќе ќе добие нејзината колешка Марија Шерифовиќ, која ќе се најде на Нови Београд.

Жељко Самарџиќ ќе настапи во Ниш за 25.000 евра, додека пак Александра Пријовиќ во еден хотел на Нови Београд ќе пее за 40.000 евра.

Милица Тодоровиќ и Јелена Костов ќе пеат пред публиката во Белград.

Милица ќе пее на познат српски сплав за 20.000 евра, а Јелена Костов во еден ресторан на Вождовац за 12.000 евра. Аца Лукас ќе пее на Златибор за хонорар од 50.000 евра, додека пак Наташа Беквалац во Виена за 40.000 евра.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Концерти

Имено, Владимир Четкар секстет на градскиот плоштад во Охрид на 11 Октомври во 13:00 часот ќе одржи бесплатен концерт, кој е во организација на Град Охрид и е од отворен тип.

Бесплатен концерт на Владимир Четкар секстет на градскиот плоштад во Охрид на 11 Октомври

Светски познатиот џез, фанк и соул изведувач Владимир Четкар, подготвува извонреден...

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод...