И благодарам на болницата, благодарам доктори. Оваа болница е совршена и професионална", рече тој.

Објавил: Перо Милчин | 1 март, 2020 12:15

(ЧУДНО ВИДЕО)Пациент кој имаше коронавирус на среде изјава беше однесен назад во болница

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Иранец, кој беше тестиран за коронавирус во грузискиот град Тбилиси, на среде  изјава за медиуми, медицинскиот персонал го врати назад во болницата, пренесува Дејли Меил.

Видеото од овој необичен настан се шири низ социјалните мрежи со голема брзина и стана голема сензација.

На видеото се гледа како иранскиот граѓанин им кажува на новинарите дека болничкиот персонал се однесувало на најпристоен начин.

“Јас сум многу среќен. Ви благодарам многу Грузијци. Ви благодарам многу. И благодарам на болницата, благодарам доктори. Оваа болница е совршена и професионална”, рече тој.

Но, додека овој господин истураше пофалби на сметка на болницата и нејзините вработени, неколку членови на болничкиот персонал почнаа да го враќаат во болницата.

Мажот подоцна бил пренесен во градот Абасумани, каде бил сместен во карантин.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Криза

Катарската телевизија Ал Џазира објави дека талибанските бунтовници се приближиле до аеродромот и испукале неколку предупредувачки истрели со цел да ги растераат луѓето кои се собрале таму.

ТАЛИБАНЦИТЕ ГИ ПРЕКИНАА СИТЕ ЛЕТОВИ ОД КАБУЛ

Талибанците денеска соопштија дека времено ги прекинуваат сите летови од меѓународниот...

Директорот на Цивилната заштита на Хрватска и министерот за здравство го посетија местото на кое утрото, на автопатот Белград-Загреб, се случи тешката сообраќајна несреќа, откако автобус со косовски регистерски таблички, од непознати причини, слетал од коловозот.

Загинаа девет патници и еден од возачите, девојче меѓу тешко повредените

Директорот на Цивилната заштита на Хрватска и министерот за здравство го посетија...

Заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас, преку Твитер, соопшти дека за Кипар заминуваат два грчки канадери за да помогнат во гаснењето на пожарот.

Големи пожари на Кипар, се евакуираат села, а земјата бара помош од ЕУ и Израел

Кипар побара воздушни средства од Израел и Европската унија за да помогнат во гаснењето...