Ситуацијата на српскиот тенисер е тема број еден во светот изминатава недела

Објавил: Македонка Димкин | 15 јануари, 2022 9:54

Шарли Ебдо: Новак Ѓоковиќ го заслужува најдоброто

Фото/Текст извор: ©шарли ебдо

Познатиот сатиричен весник, кој своевремено беше нападнат од терористи поради исмејувачките цртежи на пророкот Мухамед, нема милост ниту кон ставовите на тенискиот ас

Познатиот сатиричен весник „Шарли ебдо“, познат по своите карикатури кои често ја минуваат границата, овој пат му се посвети на Новак Ѓоковиќ , кој може да биде депортиран од Австралија по долга битка за виза, пренесува „Дневник.хр“.

Ситуацијата на српскиот тенисер е тема број еден во светот изминатава недела, а познатиот сатиричен весник, кој своевремено беше нападнат од терористи поради исмејувачките цртежи на пророкот Мухамед, сега посвети неколку цртежи на маките на Ѓоковиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.