Да потсетиме, Шенон им се обрати на следбениците преку Инстаграм на крајот на февруари и ги сподели лошите вести за враќање на ракот.

Објавил: Сара Фемина | 26 септември, 2020 13:50

ШЕНОН ДОЕРТИ НА СМРТНА ПОСТЕЛА: Нејзиниот пријател ја откри вистината за здравјето на актерката- УМИРА!

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Шенон Доерти (49) веруваше дека го победила ракот на дојка, за кој и дијагностицирале пред пет години, но како што таа изјави и се вратил во февруари годинава, се проширил на нејзините лимфни јазли и напредувал во четвртата фаза.

Додека се повлекуваше од очите на јавноста, многумина се прашуваа како е Шенон, а одговорот сега го даде нејзиниот колега од серијата Џејсон Присли.

Брендон и Бренда, познатите брат и сестра на Beverli Hils.

„Шенон е борец и таа секогаш беше борец и знам дека ќе продолжи да се бори колку што може“, изјави Џејсон, кој го играше нејзиниот брат Брендон во серијата Беверли Хилс. Покрај Џејсон, изјавата за американските медиуми ја даде друг пријател на Шенон, кој сакаше да остане анонимен, а неговата изјава растажи многу обожаватели и откри сосема поинаква слика за здравјето на актерката.

“За жал, нејзината состојба е толку лоша што мислам дека нема да доживее 2021 година. Умира! Ова го велам со тешко срце, но Шенон не сака да бега од вистината и знае што ја чека наскоро”, изјави близок извор на актерката.

Да потсетиме, Шенон им се обрати на следбениците преку Инстаграм на крајот на февруари и ги сподели лошите вести за враќање на ракот.

Да потсетиме, во 2019 година почина актерот Лук Пери, кој го играше Дилан.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Актуелниот претседател Доналд Трамп, кој според анкетите на јавното мислење е послаб од Бајден, исто така сака идната вакцина против вирусот, која би можела да биде готова во наредните недели, да биде бесплатна.

БАЈДЕН ветува кули и градови: Вакцината за короната ќе биде БЕСПЛАТНА за сите

Демократскиот кандидат за претседателските избори во САД, Џо Бајден, денес вети дека,...

Додека пак црногорската влада одлучи од денеска да ги затвори угостителските објекти во уште пет општини Будва, Цетиње, Колашин, Улцињ и Жабљак.

Словенија денеска ќе прогласи состојба на епидемија

Словенечкиот премиер Јанез Јанша на Твитер објави дека в понеделник ќе биде прогласена...