Жените сакаат да бидат соврешно средени кога се со својот партнер, но за мастурбација, нема потреба од такво нешто.

Објавил: admin@magazin | 2 јуни, 2018 12:08

Шест работи поради кои жените се одлучуваат за мастурбација

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Со или без постојан партнер, жените имаат потреба од самозадовололување, а ова се неколкуте од „плусовите“ кои ја прават жеснката мастурбација поедноставна за припадничките на понежниот пол.

1.Никому не мора да му се даваат упатства – Мажите често знаат да се изгубат „таму доле“, но во овој случај нема шанси за таков вид на компликации.

2.Таа не мора да биде совршено средена – Жените сакаат да бидат соврешно средени кога се со својот партнер, но за мастурбација, нема потреба од такво нешто

3.Добро е и кога е уморна – Премореноста по долгиот работен ден често знае да ги одврати жените од секс, но за мастурбација тоа не е пречка

4.Потоа полесно се заспива

5.Можат да мислат на секого

6.Активноста може да се заврши за време на туширањето

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

6 секси пози од позади

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од...

Ако некогаш сте се запрашале дали е можно жените да доживеат оргазам без секс, па дури и без мастурбација, експертите се согласуваат: „Да, можно е“.

Како да доживеете оргазам без секс или мастурбација?

Експертите тврдат дека е можно да се достигне кулминација без „стандардна“ сексуална...