Ова неодговорно однесување покажува колку не се грижат за здравјето на граѓаните, ниту за своите колеги.

Објавил: Едмонд Бекири | 20 мај, 2020 0:08

ШЕЌЕРИНСКА: Наќе Чулев од нервоза го згреши демантот, ни неговите партиски колеги не го бранат повеќе!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Радмила Шекеринска на социјалните мрежи му порача на министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев дека го згрешил демантот упатен кон неа, по емисијата на ТВ 24. Таа вели дека кога видел дека не го бранат ни неговите партиски колеги, потпретседателот на неговата партија, Николовски, во брзањето ги измеша демантите.

Наќе Чулев го згреши демантот. Од нервоза. Кога виде дека не го бранат ни неговите партиски колеги, кога виде дека “го пушта низ вода” потпретседателот на неговата партија, Николовски, во брзањето ги измеша демантите, пишува на Фејсбук статус, Радмила Шеќеринска.

Реши да го демантира тоа што не е кажано.

Наќе Чулев го згреши демантот. Од нервоза. Кога виде дека не го бранат ни неговите партиски колеги, кога виде дека “го пушта низ вода” потпретседателот на неговата партија, Николовски, во брзањето ги измеша демантите, пишува на Фејсбук статус, Радмила Шеќеринска.

Јас не реков дека припадниците на МВР се заразиле на прославата на МВР, туку дека четворица од припадниците на МВР кои биле на прославата денеска се позитивни на КОВИД 19.

Тоа само потврдува дека собирањето на повеќе од 50 лица на едно место, кога сите собири се откажаа поради заразната болест, е врвна неодговорност и ставање на припадниците на МВР и гостите во ризик.
На ова ниту ДПМНЕ ниту Чулев немаат демант. Ова неодговорно однесување покажува колку не се грижат за здравјето на граѓаните, ниту за своите колеги, вели Шеќеринска.

Во однос на изјавата на Вицепремиерката Радмила Шекеринска, за тоа дека четири полициски службеници се заразени од COVID19, на денот на одбележување на Денот на полицијата, би сакал да ја информирам јавноста дека истата преставува груба дезинформација и пласирање на лаги и невистини во јавноста.

Ваквите неумесни и паушални изјави најпрво фрлаат сенка на работата на Министерството за внатрешни работи, а потоа и на професионалноста и одговорноста на полициските службеници кои целиот изминат период успешно се борат против ширењето на пандемијата во нашата држава.

Факт е дека ваквото одбележување на која дадовме почит и признание на полициските полицискитее службеници од првиот ден е „трн во око“ на г-ѓата Шекеринска, а со денешните неточни изјави уште еднаш се потврди тоа, вели Чулев.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...