Благодарам на ракометарите за подарената ракометарска топка со потписи и искажаната благодарност од нивна страна за помошта која што Град Скопје ја даде за нивен достоинствен пречек.

Објавил: Рејхан Бајрами | 4 јуни, 2019 18:11

Шилегов ги пречека ракометарите со кафе и баклава, а тие му поклонија топка со потписи од играчите!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Нашите златни шампиони на чело со сопственикот на клубот Вардар, Сергеј Самсоненко денеска се упатија на гости кај градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги пречека ракометарите со кафе и баклава и си ветија дека ќе се видат до година на прослава за нова Европска титула.

Тој на социјалните мрежи напиша дека Град Скопје секогаш ќе стои зад европскиот шампион РК Вардар, затоа што нема подобра промоција за нашиот град.

Освен баклавата и кафето, Шилегов им го предаде чекот од шест милиони денари или 100.000 евра како награда за освоената европска титула.

Ви го пренесуваме неговиот статус на социјалните мрежи:

Денеска со Претседателката на советот Љубица Јанчева, ги пречекав ракометарите на РК Вардар за да го врачиме чекот од 6 000 000 денари, на Претседателот на клубот и играчите.
Град Скопје секогаш ќе стои зад европскиот шампион РК Вардар затоа што нема подобар начин за промоција и афирмација на нашиот град.
Благодарам на ракометарите за подарената ракометарска топка со потписи и искажаната благодарност од нивна страна за помошта која што Град Скопје ја даде за нивен достоинствен пречек.
Во неформалниот разговор со кафе и баклава, си ветивме дека ќе се видиме до година на прослава за нова титула.

-Град Скопје секогаш ќе стои зад европскиот шампион РК Вардар затоа што нема подобар начин за промоција и афирмација на нашиот град.

Нашите златни ракометари во знак на благодарност и почитување, на Шилегов му врачија ракометарска топка со потписи од целата екипа на Вардар. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

На свеченоста ќе присуствуваат претставници од највисокиот државен и воен врв на земјава, поранешни министри за одбрана и началници на генералштабот, пензионирани генерали, претставници на дипломатскиот кор, институции со кои соработува Армијата и други.

СВЕЧЕНА ЦЕРЕМОНИЈА: Армијата го одбележува 27-от роденден!

Во Армискиот центар за обука на вода во Охрид, денеска, ќе се одржи централната свеченост...

Точно 41 година по Илинденското востание, во манастирот Св. Прохор Пчински во близина на Куманово 115 делегати го одржале Првото заседание на АСНОМ

ДЕНЕС Е ИЛИНДЕН – НЕКА Е ЧЕСТИТ ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА!

Св. Илија (Громовникот) е еден од култните свеци кај православните македонци, бидејки...

Неуморниот оперски пејач ќе одржи и свој солистички концерт, како дел од концертната сезона “The Art of Power”, насловен “Во чест на Тоше Проески”.

Оперскиот пејач, Влатко Груевски, ќе ја интонира државната химна на свеченото отварање на 1 август во Крушево!

Оперскиот пејач, Влатко Груевски, ќе ја интонира државната химна на свеченото отварање...