„Изречени казни по 500 евра на несовесните таксисти. Такси станицата кај Сити мол мора да се почитува. Ред мора да има !!!“, пишува Шилегов.

Објавил: Сара Фемина | 4 септември, 2019 1:37

ШИЛЕГОВ НЕМА МИЛОСТ: Ги опали таксистите по џебот со казни од 500 евра!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов вечерва на социјалните мрежи се пофали дека ги казнил таксистите што стојат кај Сити мол со по 500 евра.

„Изречени казни по 500 евра на несовесните таксисти. Такси станицата кај Сити мол мора да се почитува. Ред мора да има !!!“, напиша Петре Шилегов.

Градоначалникот Петре Шилегов воведува ред и мир на сообраќајот во Град Скопје.

Неколку часа подоцна тој повторно објави фотографија од пред Сити мол, каде, ниту едно такси возило не може да биде забележано на улицата.

„Казните се сепак, добар начин. За жал. Сити мол, како што е редот …“напиша Шилегов.

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил пред околу два месеци објави видео, во кое се гледаше како тој го средува хаосот со таксистите кои се паркираа кај „Сити мол“ и создава гужва во сообраќајот.

Шилегов им викаше на таксистите да не се паркираат таму и ги бркаше од местото

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...