Имено, како што напиша на социјалните мрежи Шилегов денеска се пофали дека работи за проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” кој е во завршна фаза.

Објавил: Сара Фемина | 13 мај, 2019 14:15

Шилегов не им верува на луѓето па во кабинетот си зема куче!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов реши повеќе да не им верува на луѓето во градот Скопје, па во кабинетот си зема куче.

При вчерашната обука на електричниот тротинет кога Шилегов доби електричен шок и беше мета на социјалните мрежи, денеска реши наместо да се релаксира со тротинет во својот кабинет си донесе куче. 

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов реши повеќе да не им верува на луѓето во градот Скопје, па во кабинетот си зема куче.

Имено, Шилегов денеска се пофали на социјалните мрежи дека работи на проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” кој е во завршна фаза.

Тој напиша дека и наскоро се започнува со овој проект.

Кученцето кое се наоѓа во неговиот кабинет е за вдомување, напиша Шилегов. Тоа е здраво, истренирано и спремно да најде нов дом.

Проектот за реконструкција на стационарот “Лајка” е во завршна фаза. Наскоро започнуваме.
А да. 🙂 Во меѓувреме, ова слатко кученце е за вдомување. Истретирано и здраво. Ако има заинтересирани ..

На вчерашното видео Шилегов демонстрираше при обуката на електричниот тротинет. Веднаш после “струјниот удар„ Петре Шилегов напиша на социјалните мрежи дека со тротинетот се вратил на нормална вожња.

Шилегов во јуни 2013 бил именуван за портпарол на СДСМ, а на парламентарните избори во 2014 станал пратеник како носител на листа во втората изборна единица.

Вториот пратенички мандат го освоил на парламентарните избори во 2016 како носител на листа во шестата изборна единица.
На локалните избори во 2017 Шилегов станал градоначалник на Скопје по првиот изборен круг.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Арсовска е македонски претставник во Меѓународната стопанска комора (МКС) и избрана членка на Генералниот совет во Светската федерација на комори.

Која е Данела Арсовска жената која ќе го води Скопје – мојата среќа е мојот син!

Која е Данела Арсовска приватно?  Мајка, сопруга, ќерка, сестра. Моите пријатели...

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов...

Според информациите кои ги доставија заедно со фотографијата Груевски е во кафуле во Будимпешта, во друштво со преубава девојка која што по потекло од Србија.

(ФОТО) Груевски уловен во друштво со преубава Србинка

Колегите од веб порталот Револуционер споделија фотографија од Будимпешта каде што...