Скопје за четири години стана град кој се грижи вистински за сите, вели Шилегов при посетата во Чаир каде ги молеше граѓаните за гласови!

Објавил: Рејхан Бајрами | 23 октомври, 2021 17:20

Шилегов оди по улици во Чаир и моли за гласање

Фото/Текст извор: ©магазин

Како резултат на силното вложување во Чаир и северниот дел од градот цените на становите растат и ќе продолжат да растат.

Се развиваат општините од оваа страна на реката Вардар и се отвораат нови можности за инвестиции и вработувања.

Скопје за четири години стана град кој се грижи вистински за сите, вели Шилегов при посетата во Чаир каде ги молеше граѓаните за гласови!

Град кој вложува подеднакво без разлика каде живеете и кој јазик го зборувате. Без разлика дали сте од едната или другата страна на Вардар.

Тоа е така затоа што јас силно верувам дека само обединето, сплотено Скопје може да биде добро место за живеење. Барам поддршка да го продолжиме ова, барам поддршка да не ги вратиме никогаш поделбите во кои живеевме со години, рече Шилегов!

Независната кандидатка, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска има 37,20 проценти од гласовите, а кандидатот на СДСМ Петре Шилегов – 34,97 отсто.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Утринава бил сослушан и сопственикот на превозната фирма „Беса Транс“ и тој е достапен за македонските истражни органи, соопштија од македонското и од бугарското обвинителство. Дали за него ќе следува мерка притвор, ќе одлучува надлежниот јавен обвинител.

Соптвеникот на „Беса транс“ бил на распит, бугарското обвинителство најави расчистување на случајот

Државното јавно обвинителство денеска ги предаде на бугарското обвинителство материјалите...

Министерот за транспорт и врски, Бочварски откри и дека автобусот на Беса Транс користел извод од лиценца на друг автобус, а попладнево кажа дека ниту еден од возачите кои го управувале автобусот на „Беса Транс“ кој изгоре, не бил вработен во компанијата

ТРАГЕДИЈАТА СО „БЕСА ТРАНС“ ОТКРИВА И ГОЛЕМИ СИСТЕМСКИ ПРОПУСТИ ЗА ПРЕВОЗНИЦИТЕ ВО ДРЖАВА

Владата како најодговорна за изнаоѓање на фирма која ќе се грижи за софтверот за полагање...