Овие денови тој објави фотографии како тој со тротинет оди на работа и уредно преминува на пешачкиот премин во центарот на Скопје.

Објавил: Сара Фемина | 19 март, 2019 1:05

Шилегов со порака до хејтерите : „Денес се возев 65 километри на тротинет по состаноци и средби – и вие можете ако сакате„

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, повторно денеска се возеше на електричниот тротинет, се со цел да ги мотивира жителите во Скопје, дека се може кога се сака.

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов повторно е актуелен и присутен во јавноста со неговиот електричен тротинет, кој по цели денови се вози и кружи низ Скопје.

Како што можеме да забележиме на неговиот Фејсбук профил, тој по цел ден виси на неговиот тротинет и врти кругови по градот.

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов, фотографиран како врти кругови низ Скопје со неговиот електричен тротинет.

Како што пишува на социјалните мрежи тој со неговиот најдобар другар тротинетот, посетува состаноци и средби.

Овие денови тој објави фотографии како тој со тротинет оди на работа и уредно преминува на пешачкиот премин во центарот на Скопје. 

Откако социјалните мрежи буквално беа преплавени со коментарите дека тој еден ден ќе се вози со тротинет, а следниот повторно ќе си оди со автомобил на работа, објави цел албум со фотографии.

За разноразните хејтери (кои, кога ќе размислам, всушност, се мразат самите себеси), повторно од работа накај дома …
И да, денеска, преку 65 километри. На состаноци, средби. Се може кога се сака.
Сакајте го Скопје …

Која е следната негова дестинација на електричниот тротинет останува да видиме во блиска иднина. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...

Заедно со договор со нејзините деца, таа одлучи да ја изнајми вилата по цена од 8.000 илјади евра месечно.

ЕКСКЛУЗИВНО: Гордана Шаулиќ се сели од вилата на Дедиње, ја издава на АМБАСАДА ЗА 8 ИЛЈАДИ ЕВРА МЕСЕЧНО!

Вдовицата на покојниот крал на народната музика Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ вилата...

Дијана Ѓоковиќ, во интервјуто раскажува за тешкиот пат кој го поминале за Ѓоковиќ да биде ова што е денес. Како мајка, секогаш била посветена на семејството, па во интервјуто потенцираше дека целиот живот буквално го посветила на децата.

Искрена исповед на мајката на Ѓоковиќ: Работев по 16 часа, правев палачинки и работев на шанк за тој да успее во кариерата

Мајката на светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, во интервју за хрватскиот весник...