Гостилница во Охрид: Не разведувајте се од вашата жена само затоа што не знае да готви! Хранете се кај нас, а жената задржете ја како хоби!

Објавил: admin@magazin | 7 август, 2018 11:30

Шовинистичка порака на мени во позната гостилница во Охрид

Фото/Текст извор: ©Магазин

Познатата гостилница Неим, која се наоѓа на самиот почеток на старата чаршија во Охрид, на своето мени ставила навредувачка порака која вознемири случајни гости кои ја забележале.

Гостилница Неим во Охрид

Иако, можеби намерите на сопственикот биле да се пошегува, пораката е шовинистичка и навредлива за припадничките од понежниот пол.

Можеби угостителите и хотелиерите од туристичкиот Охрид треба повеќе внимание да посветат на квалитетот на услугите а помалку на двосмислените шеги.

Сепак веруваме дека сопственикот на гостилницата слоганот го препишал од друг јазик каде што можеби се сфаќа поинаку, но на Македонски јазик тоа е навредливо за понежниот пол

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ресторан

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа...

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата...

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ,...