Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника а таа е опасна.

Објавил: Катерина Крстиќ | 3 јуни, 2020 11:48

ШОКАНТЕН АПЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ДОКТОР: Коронавирусот е плод на мафијашка измама!

Фото/Текст извор: ©Kurir.rs Foto: Screenshot

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината за вирусот корона.

Како што рече д-р Хајко Шонинг на прес-конференцијата еден од основачите, короната е само еден вид на вирусна група која се појавува во одредено време.

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника а таа е опасна.

„Паниката за коронавирусот е сценирана општо измама“, вели д-р. Шонинг додавајќи дека е многу важно да се разбере дека сме во центарот на голем мафијашки трик и криминал. Како доказ ги понудил сите интервјуа, како и написи од други лекари.

На крајот, тој предупреди дека не се знае што ќе има во вакцините за короната. Пред шест години, СЗО започна кампања во Кенија за вакцини, каде ампулите тајно содржеа хормон за бременост (окситоцин).

Тие вакцини биле тајно дадени на пациенти, за што има докази, како и сведоци, доктори, па дури и 20 епископи.

Тој уште еднаш го доведе во прашање исходот од мерките против коронавирусот, затоа што има многу необјавени научни докази што ја побиваат целисходноста на мерките.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Бугарскиот претседател Румен Радев тогаш со декрет назначи привремена влада на чело со Стефан Јанев и ги закажа денешните избори!

Бугарија денеска гласа на парламентарни избори: Ќе добие ли политичка влада?

Скопје очекува дека по денешните парламентарни избори Софија ќе добие политичка влада...

За државите од каде нема податоци или недоследност во податоците, официјалните ќе се добиваат преку податоците објавени на веб-страниците на националните здравствени власти.

Од денеска Бугарија воведува нов режим за влез на странци во државата

Од денеска Бугарија воведува нов режим за влез на странци во државата! Од денеска,...

Австралискиот кризен штаб ќе одржи денеска итен состанок поради ширењето на многу заразниот, делта сој на коронавирусот во земјата.

Австралија се бори со нов бран на пандемијата, Сиднеј повторно затворен

Австралија се бори со неколку групи на инфекции со делта коронавирус, кој е позаразен,...