Од фискалните сметки се гледа дека цените на пијалоците се од 7.60 до 12 евра.

Објавил: Сара Фемина | 19 јули, 2019 13:26

ШОКАНТНИ ЦЕНИ: Во Будва лимонада 9 евра, кока кола 6 евра!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

На социјалните мрежи се појавија шокантни фотографии од еден бар во црногорскиот град Будва, кои од цените на пијалаците ќе ве заболи глава.

Фотографиите кои се појавија на друштвените мрежи се од еден бар на подрачјето на Будва, во екот на сезоната, а од цените кои ги нудат за туристите ќе ви заврти во глава.

Доколку го погледнете ценовникот ќе забележите дека цените се доста високи.

Коментарите кои се пишуваат за ценовникот се – Будва е поскапа од Монте Карло!

На социјалните мрежи се појавија шокантни фотографии од еден бар во црногорскиот град Будва, кои од цените на пијалаците ќе ве заболи глава.

Ако сакате да седнете во овој бар да испиете свежо цеден портокал, ќе платите 11 евра, додека за сок од ананас наплаќаат 16,20 евра.
Цените на пијалаците во тој бар почнуваат од 7,60 евра.

Тоа е цената на една чаша сок од домат, но ако сакате тој да е свежо исцеден ќе треба да платите дури 12 евра.

Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има 13,338 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера црногорски: Будванска ривијера), е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро познат по неговите песочни плажи, богат ноќен живот и прекрасни градби во стилот на средоземноморската архитектура. 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Одмор

Хотелот е наменет за лица постари од 16 години. Ексклузивниот хотел става акцент на врвната секојдневна забава и анимација, која ги воведува младите во добра и екстра забава.

Погледнете го најлуксузниот хотел во Турција, “АДАМ И ЕВА”-БЕЛЕГ, одмор за вашите очи и душа!

Денеска ќе посветиме внимание на еден од најпровокативните хотели кои се наоѓа во...

Но она што е многу важно е да внимавате на водата, односно да не се капете бидејќи морската вода во Грција е невообичаено студена за овој период од годината.

Важна информација за сите кои планираат да патуваат во Грција за продолжениот викенд

Соседна Грција е една од омилените дестинации за викенд но и за летен одмор, каде најчесто...