Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 мај, 2020 10:37

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Фото/Текст извор: ©спортклуб.мк

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста, во која тој отворено говори за својата завист од кокаинот. Бразилецот открива колку далеку отишол и на што се бил спремен само за да додје до кокаин.

Во својата исповед тој посочува дека го продал дури и својот златен медал за да купи кокаин.

Во својата исповед тој посочува дека го продал дури и својот златен медал за да купи кокаин.

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

„Откако се запознав со кокаинот, премногу изгубив, затоа што тогаш немилосрдно го користев. Кога се појави кокаинот во мојот живот, почнав да губам се што имам. Парите кои ги имав на сметка, разни работи, едноставно исчезнуваа кај мене. Се загубив, единствено ги сочував жената и ќерката“.

„Морав да го продадам и златниот медал за да купам дрога. Користев дрога и правев разни глупости. Кокаинот го користев како луд, сите пари од медалите, ги дадов на кокаин, се отиде за два дена“, признава Донизете, пренесе СпортКлуб.

Минатата година бразилецот успеа да врати еден од медалите во своја сопственост, а во тоа му помогнал легендата на бразилскиот фудбал Кафу.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата...

Администрацијата на Тотенхем, чиј стадион е еден од најмодерните во светот, разговараше со официјалните лица за употребата на стадионот.

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените работници за борба против Коронавирусот!

Фудбалскиот клуб Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените власти да помогнат...