Поповиќ вели дека во неа верувал и вложил многу но за жал не станала она што тој мислел дека може да биде. Поповиќ бил уверен дека токму Тања Савиќ ќе успее да ја наследи Цеца.

Објавил: Катерина Крстиќ | 28 август, 2020 18:19

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА САША ПОПОВИЌ: Неа ја спремавме за наследничка на Цеца, но за жал погрешивме!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Саша Поповиќ, директорот на Гранд продукцијата кој важи за еден од највлијателните луѓе во регионот, кој помогнал на многу од музичките ѕвезди да го достигнат врвот во својата кариера, за прв пат реши да проговори за една своја грешка.

Многумина и ќе се сетат на нејзиниот стајлинг на почетокот на својата кариера, со црна кратка коса, мирна повлечена девојка која ја освои публиката со својот глас и успеа да направи бум со својата песна Тако Млада, која за кратко време стана голем хит. Тања и денес има хитови но сепак нејзината кариера е во сенка за разлика од нејзините почетоци.

Имено тој рече дека кога станува збор за изборот на музичките ѕвезди во кои верувал и вложувал, се покажал погрешен само со една пејачка. Станува збор за Тања Савиќ, девојката која беше миленичка на многумина и поради нејзиниот глас но и поради нејзиниот изглед. Сепак Поповиќ вели дека во неа верувал и вложил многу но за жал не станала она што тој мислел дека може да биде. Поповиќ бил уверен дека токму Тања Савиќ ќе успее да ја наследи Цеца.

„Најмногу очекувавме од Тања Савиќ. Таа е вонсериска пејачка. Убава, прекрасна млада девојка која се појави на 18 години. Сигурно можеше да ја наследи Цеца и имаше вистински хитови на почетокот на кариерата. И биравме песни и ја водевме кариерата, но заради сплет на околности едноставно ја нема. Мислам тука е таа, но не е тоа онаа Тања за која мислевме дека ќе биде врвна ѕвезда“, рекол Поповиќ.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

За неа се знаеше дека црната коса и црвениот кармин ѝ се заштитен знак. Низ годините не ја менуваше бојата на косата.

(ФОТО)Како 20-годишна девојка: Зорица Заева преполовена и со нов младешки стил

Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева изгледа непрепознатливо а и за неколку...

Младиоот крушевчанец кој е популарен кај девојките добива одлични коментари за песната на Јутјуб. „Кристијан, имаш преубава боја на глас и браво, браво, браво за песната!

ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Ова е Христијан внукот на Тоше Проески- има 22 години и крши женски срца, ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕГОВИОТ ВУЈКО?

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески беше во основно училиште кога го загуби...

Парот ја својот Јутјуб канал објави видео на кое се гледа како Луна му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа низа честитки и објави на Инстаграм.

Луна Џогани е БРЕМЕНА: Еве како реагираше Марко кога дозна дека ќе стане татко (ВИДЕО)

Познатиот српски пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ вчера откри дека го очекуваат своето...