Одговарајќи на прашањата Лукаревска открива и дека не може без појадок. Таа открива која и била најшокантна ситуација во животот, вели кога била мала, па на филм видела како го убиваат нејзиниот татко, а тој се вратил дома жив. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 јануари, 2020 18:27

Шок беше кога го убија татко ми на филм- Сања Лукаревска одговара на 30 прашања

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска која е ќерка на познатиот македонски актер Ѓокица Лукаревски одговараше на 30 кратки прашања поврзани со нејзината работа, приватниот живот.

Одговарајќи на прашањата Лукаревска открива и дека не може без појадок. Таа открива која и била најшокантна ситуација во животот, вели кога била мала, па на филм видела како го убиваат нејзиниот татко, а тој се вратил дома жив. 

Од 20 февруари 2018 година е именувана од Владата на Република Mакедонија за Директор на Управата за јавни приходи

На прашањето што бинаправила доколку е семоќна таа вели ќе пронајде лек за сите болести. Таа вели дека за неа поим за среќа е слободата,а откриваи декафилм на кој најмногу плачела е The Notebook.

Претходно на 30 кратки прашања одговараа повеќе високи функционери на СДСМ, како Оливер Спасовски, Мила Царовска, Радмила Шекеринска и Костадин Костадинов, па овој пат таа улога и припадна на директорката на УЈП, Сања Лукаревска.

Инаку Сања е роденa е 1982 година во Скопје. Таа дипломирала на Правниот факултет при универзитетот „Св. Кирил и Методиј“во Скопје во 2005 година а својата професионална кариера ја започнува во Управа за јавни приходи:
• Од 01.07.2006 до 30.06.2007 работи како Помлад инспектор во Регионална
Дирекција Скопје – Управата за јавни приходи;
• Во периодот од 01.07.2007до 31.12.2015, работи во Секторот за правни работи
во Генералната дирекција Скопје на Управата за јавни приходи;
• Во јануари 2016 година именувана е за Кабинетски службеник за прашања
поврзани со дополнителниот Заменик министер за финансии во
Министерството за финансии.
• По престанокот на функцијата Кабинетски службеник за прашања
поврзани со дополнителниот Заменик министер за финансии во
Министерстовото за финансии се враќа во Управата за јавни приходи на
работно место Асистент за извршување во Одделението за наплата на
долгови во Дирекција за големи даночни обврзници;
• Од 16 јуни 2017 година е именувана од Владата на Република Македонија за
вршител на должност Директор на Управа за јавни приходи.
• Од 20 февруари 2018 година е именувана од Владата на Република
Mакедонија за Директор на Управата за јавни приходи

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Неговиот син, познатиот актер Мајкл Даглас како што објави „Мирор“, наводно нема да земе ниту денар. Мирор објави дека Мајкл, „тежи“ околу 300 милиони долари.

Кирк Даглас не му оставил ни цент на својот син Мајкл Даглас

Познатиот холивудски актер Кирк Даглас, кој неодамна почина на 103- години од животот,...

Од една страна, гледајќи го неговиот талент, многумина го охрабруваа да го направи првиот чекор, а кога го стори тоа, многумина мислеа дека тој почнал да се умислува дека е  „ѕвезда“ и затоа повеќе нема да пее по кафеани.

Jас сум роден во Сараево, а таму никој не смееше да каже една работа- искрена исповед на Харис Џиновиќ

Харис Џиновиќ се потсети на своите почетоци, и неодамна во една емисија објасни дека...