Српската фолк дива, Светлана Цеца Ражњатовиќ обелодени дека е во врска со изабраникот Богдан Срејојевиќ!

Објавил: Сара Фемина | 13 јануари, 2021 20:17

ШОК ЗА ЕСТРАДАТА: Цеца фати дечко – ЕВЕ ШТО РАБОТИ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Љубовта не е повеќе тајна!

Српската фолк дива, Светлана Цеца Ражњатовиќ обелодени дека е во врска со изабраникот Богдан Срејојевиќ!

Пејачката ретко зборува за својот љубовен живот, а својот нов партнер го запознала на роденденската забава на еден пријател.

Љубовта не е повеќе тајна!
Српската фолк дива, Светлана Цеца Ражњатовиќ обелодени дека е во врска со изабраникот Богдан Срејојевиќ!

Малкумина го познаваат новото момче на Цеца, бидејќи тој не е од јавниот свет.

Инаку, Богдан работи во угостителството многу години и е многу успешен во својата деловна активност.

Од неговото емотивно минато, секако треба да се спомене дека тој има брак зад себе, тој е разведен скоро пет години, а неговата ќерка Искра е центарот на неговиот свет, па на неговиот Инстаграм профил можеме да видиме голем број заеднички фотографии.

Богдан наводно бил оженет со девојката на Саша Ковачевиќ, со која има дете. Двајцата уживаа заедно на Јахорина, и за прв пат беа видени во јавност во еден белградски ресторан.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Крајот на разговорот бил резервиран за музиката. Малкумина знаат дека Иван е голем љубител на музиката и има свој бенд.

ФОТО: Се вери синот на Ѓорге Иванов, ја скрати и косата- тешко дека ќе го препознаете

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов пред неколку дена ја промовираше...

Арсовска е македонски претставник во Меѓународната стопанска комора (МКС) и избрана членка на Генералниот совет во Светската федерација на комори.

Која е Данела Арсовска жената која ќе го води Скопје – мојата среќа е мојот син!

Која е Данела Арсовска приватно?  Мајка, сопруга, ќерка, сестра. Моите пријатели...

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов...