Во Велика Британија, многу се загрижени за тоа кој ќе продолжи да ги плаќа трошоците за извршување на безбедноста на Хари и Меган.

Објавил: Сара Фемина | 27 февруари, 2020 21:15

ШОК ОДЛУКА НА КАНАДА: Се укинува обезбедувањето на Меган и Хари

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Канада е подготвена да престане да ги плаќа трошоците за обезбедување на принцот Хари и Меган Маркл за неколку недели.

Полицијата во Канада откри денес дека даночните обврзници плаќаат дел од безбедносните трошоци за Сасекс, бидејќи биле испратени во земјата во ноември, откако решиле да се отцепат од кралските хонорари. нов живот надвор од кралското семејство.

Во Велика Британија, многу се загрижени за тоа кој ќе продолжи да ги плаќа трошоците за извршување на безбедноста на Хари и Меган.

Во Велика Британија, многу се загрижени за тоа кој ќе продолжи да ги плаќа трошоците за извршување на безбедноста на Хари и Меган.

Одлуката на принцот Хари и Меган Маркл да отстапат од вршење на своите должности ја шокираше светската јавност, а сега е откриено кој ќе ги замени.

Судејќи по кралскиот биограф Роберт Лејси, Меган и Хари ќе ги заменат двете млади внуки на Елизабета, принцезите Беатрис и Јуџин.
Очигледно е дека една од последиците на отстапување на војводата од Сасекс од должноста е и тоа што Јуџин и Беатрис ќе мора да се покажат.

Некој мора да ги замени луѓето кои ја напуштаат својата положба. Сигурен сум дека принцезите ќе се извлечат од сенките и дека ќе бидат добро прифатени. Тоа е она што на кралското семејство му треба, бидејќи до генерацијата на Џорџ, ќе поминат уште 15 години.

Баш е иронично што Хари ги наведе токму нив двете како модел на она на што сака да се угледа – рекол Лејси.
Принцезите Беатрис и Јуџин се ќерки на синот на Елизабета, Ендрју и Сара Фергусон. Принцезата Јуџин се омажи за претприемачот Џек Бруксбенк во октомври 2018 година. Бетарис пак ќе се омажи оваа година за британскиот инвеститор Едоардо Мапели Моци.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...

Оргии, дрога, проститутки, затворски казни - сето ова и далеку повеќе го обележаа животот и кариерата на овој славен спортист.

ОД ПРЕМНОГУ С*КС НЕМОЖЕЛ ДА ОДИ: Животот на славниот боксер во царство на дрога и проститутки!

На денешен ден во 1966 година, во Њу Јорк роден е легендарниот боксер Мајк Тајсон. Во 1992...