- Душан е сместен на клиника специјална за болести од зависност. Деталите за неговото лекување ексузивно за српску Курир раскажал извор близок до пејачката.

Објавил: Валерија Петрова | 11 јули, 2019 14:33

ШОК: Сопругот на Тања Савиќ се лекува од дрога

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Тања Савиќ се врати на музичката сцена во одличен стил, но во приватниот живото минува низ најлошиот период досега. По долго годишните проблеми со сопругот Душан Јованчевиќ кој беше зависник од дрога, морала да донесе тешка одлука. Тој, како што дознава српски Курир, веќе некое време се наоѓа на лекување во една приватна боница во Белград.

Чистење на организмот
– Душан е сместен на клиника специјална за болести од зависност. Деталите за неговото лекување ексузивно за српску Курир раскажал извор близок до пејачката.

Пејачката се враќа на музичката сцена

– Тања инсистирала на лекување. Поради дрогата често имале проблеми, и повеќе не можела да го поднесе тоа. Душан без премногу убедување се согласил на лекување, процесот започнал брзо и еве трае веќе неколку недели, вели соговорникот за српски Курир.

Душан на клиниката ќе биде околу два три месеци, тој по третманот треба редовно да се јавува на психијатарот и да доаѓа на разговори. Инаку, Тања редовно оди во посета на својот сопруг.

– Два пати неделно се дозволени посети, а Тања доаѓа редовно. Ги носи и синовите за да го видат својот татко, а бидејќи клиниката е одлично опремена, на децата воопшто не им е досадно.
Душан таму има свој апартман, но и разни активности, билјарт, базен, па со тоа си играат децата, вели изворот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Мартина која е сопственичка на училиште за пеење, но и член на жири во хрватското шоу „Суперталент“, раскажала дека пред 27 години во текот на животот во Австрија минувала низ финансиска криза, па се снаоѓала како знаела и умеела.

2 ГОДИНИ ЖИВЕЕВ СО ЧЕСНИ СЕСТРИ:Пејачката немала пари за стан па отишла во манастир, еве што работела за храна и спиење

Хрватската оперска пејачка Мартина Томчиќ раскажала за тамошните медиуми дека своевремено...

Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи по празникот 2 Август, Илинден. Тој со  неговото семејство деновите од одморот ќе ги помине во Охрид и во Грција.

Некои скромно, но некои и раскошно – еве каде ќе одмараат македонските политичари

Политичарите крајот на јуни и почетокот на август го резервираат да ги наполнат батериите...

Новак и Јелана се на непозната дестинација каде одмараат и уживаат во магијата на морето. За тоа време Ноле чита регионални весници, а таму се најдоа и вениците од Хрватска во кои се пишуваше за него.

Новак купи хрватски весници кои пишуваа за него: Неговата реакција ќе ве зачуди

Новак Ѓоковиќ со својата сопруга се одмара по напорниот турнир во Велика Британија...

Како што откриваат од „НАСА“, постои снимка од бурното слетување кое Армстронг и екипата го имале на Месечината, направена од камерата прикачена на прозорецот на Олдрин, но таа не прикажува што точно видел Армстронг од неговото пилотско седиште.

НАСА ОТКРИВА: Еве како изгледало слетувањето на Месечината

Направена е одлична симулација по повод 50-годишнината од историското слетување на...