Објавени се и некои шокантни приказни за луѓето кои ги изгубиле своите најблиски во пандемијата Ковид-19.

Објавил: Перо Милчин | 18 октомври, 2020 16:20

ШОК ФИЛМ ЗА ЖРТВИТЕ НА КОРОНА: Медицинска сестра од Њујорк плачe – Вирусот го уништи моето семејство!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Џесика Каро од Њујорк ја изгуби својата мајка и уште тројца членови на семејството од Ковид-19, а за нејзината приказна беше направен и краток документарец „Последниот повик“.

На крајот на септември беше објавено прашањето „Како се промени вашето секојдневие?“А секако се однесуваше на пандемија, а целта беше да се соберат приказните за луѓето кои го надминаа Ковид-19.

Искуствата беа различни. Повеќето ги опишаа симптомите на болеста, а некои тврдат дека не исчезнале со месеци по закрепнувањето.

Објавени се и некои шокантни приказни за луѓето кои ги изгубиле своите најблиски во пандемијата Ковид-19.

Една од нив е Џесика Каро, медицинска сестра од Њујорк, која за само еден месец ги изгуби својата мајка, тетка и баба на сопругот поради новата болест, а малку подоцна и друга тетка. Направен е краток документарен филм „Последниот повик“ за нејзината загуба на најблиските, пишува РТЛ.

„Овој вирус го уништи моето семејство. „Нашите животи повеќе нема да бидат исти, и сè што можеме да сториме сега е да се молиме да имаме сила и никогаш повеќе да не изгубиме некого“, напиша Џесика на „Редит“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Криза

Целта е да се тестираат околу 50.000 луѓе што е можно поскоро, пред се оние граѓани кои имаат клинички симптоми на ковид-19.

АЛАРМАНТНА СОСТОЈБА ВО ХРВАТСКА: Починаа 45 лица за 24 часа, започна масовно тестирање во Загреб

Ситуацијата со вирусот корона не се олеснува ниту во Хрватска, бројот на смртни случаи...

Како што објави австриското МВР, околу 20 часот започнал терористичкиот напад во Виена со пукотници на шест места истовремено.

Најмалку едно лице убиено во терористички напад во Виена, се стравува за поголем број жртви

Неколку лица загинаа, а има и повредени во терористичкиот напад во центарот на Виена...

Шпанија минатата недела стана првата земја во Европа и шеста во светот која регистрирала милион случаи на заразени со Ковид-19.

Шпанија воведе вонредна состојба: Полициски час од 23 до 6 часот наутро

Шпанската влада прогласи вонредна состојба во земјата поради коронавирусот и воведе...

Тој исто така оцени дека само либискиот народ може да најде политичко решение за граѓанската војна во нивната земја, без присуство на странци на нивна територија, потенцирајќи дека Грција е подготвена да придонесе за мирната иднина на Либија.

МИЦОТАКИС: Турција има империјалистички фантазии, само либискиот народ може да најде решение за граѓанската војна, а не странците

По самитот Кипар-Египет-Грција во Никозија, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ја...