Додека пејачката доби поддршка од многубројните фанови Ружица истакна дека сигурно постои добра причина за тоа што и било одземено детето и судот морал да донесе ваква одлука.

Објавил: Катерина Крстиќ | 2 декември, 2019 10:12

Што ќе биде кога детето ќе го види нејзиниот порно филм- Познатата новинарка распали по Северина

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Српската новинарка која на јавноста и е позната по тоа што е еединствената која направила интервју сама со себе Рушка Јакиќ во гостувањето на утринската програма на телевизија Пинк отворено зборуваше за старателството над синот на Северина кое го доби нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ.

Додека пејачката доби поддршка од многубројните фанови Ружица истакна дека сигурно постои добра причина за тоа што и било одземено детето и судот морал да донесе ваква одлука.

Познатта српска новинарка Рушка Јакиќ во утринска емисија на Телевизија Пинк распали по Северина, и истакна дека ако сакала да биде мајка требала да помисли како детето ќе реагира на порно филмот

Таа вели дека според неа Северина најверојатно прекршила одредени правила.

Запозната сум со нејзиниот случај преку медиумите. Не дај боже тоа да се случи во Белград. Хрватска суди според законот, а ја незнам поради што е донесена ваквата одлука. Веројатно Северина прекршила некои правила. Јас сум мајка, а единствено што сакам да кажам е дека за да се создаде дете потребни се мајка и татко. Јас сум среќно три пати разведена, имам прекрасна ќерка и никогаш ништо лошо не сум и кажала протв нејзиниот татко, изјави Рушка. 

Новинарката вели дека најмногу во случајот и е жал поради детето кое како што вели ќе носи големи последици.

„Најжално ми е за тоа дете, што ќе бие со тоа дете кое ќе носи огромни последици. Тој веќе ги трпи. Ја запознав Ана со татко и кога имаше 15 години, тропнав на неговата врата, а се разведовме кога беше 2 месеци. Не ми е грижа за Северина, зборувам само за детето. Целата естрада е на нејзина страна. Ако веќе одлучила да биде мајка, што ќе прави детето кога ќе го види нејзиниот по*но филм?

Многумина велат дека пејачката Северина станала позната пејачка после порно видеото во кое таа ја толкува главната улога. Нејзиното видео излезе во 2004.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

До сега можеби и не сте знаеле, но шеф Марк де Јонг има македонско потекло. Неговото семејство живеело во Скопје но по катастрофалниот земјотрес се преселиле во Брисел, каде Марк живеел до пред неколку години.

Вистинска убавица- ќерката на шеф Марк де Јонг ќе ве остави без зборови!

Миленик на публиката кога станува збор за готвењето, со француски шмек. Сигурно погодувате...

Во медиумите веднаш излезе веста дека пејачот кој беше уапсен во март годинава повеќе не е зад решетки.

Пејачот го смени имиџот до непрепознатливост : Панки со бела коса и бела долга брада

Македонскиот пејач, дел од дуото Куку Леле Сашо Каимовски- Панки деновиве е во фокусот...

Цеца Ражњатовиќ само една од пејачките во Србија не ја поканила на свадбената веселба, а тоа е Гоца Божиновска. Но Гоца изјавила дека она не била, но нејзиниот син Мирко Шијан присуствувал.

ЦЕЦА НАПРАВИ ЕДНА УТКА НА СВДАБАТА: Ја заборави да си ја покани својата колешка! ТАА НЕ СЕ ЛУТИ!

Српската фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ направи свадба на деценијата за својот...

Така извесен Марко решил да ги шармира своите соседи со аргумент дека е многу згоден и дека кога се ќе биде завршено со реновирањето на новиот тоалет можат да дојдат на заедничко туширање.

ХИТ: ЈАС СУМ ВАШИОТ ЗГОДЕН КОМШИЈА: Вака Марко ги извести станарите дека ќе го руши тоалетот!

Со новите и строги правила на куќниот ред, станарите на зградата мораат да имаат до...