Имено тој и овој пат покажа дека иако веќе има достигнато светска слава, знае да остане присебен. Ѓоковиќ кој во моментот е во Белград заедно со своето семејство вчера вечер направи потег кој децата од неговото маало сигурно нема да го заборават никогаш.

Објавил: Катерина Крстиќ | 18 февруари, 2020 11:50

Ѓоковиќ воодушеви со овој потег : Светскиот број еден играл тенис со децата од неговата зграда (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новак Ѓоковиќ е миленикот на женската публика, и тенисерот број еден на кој е горда Србија, но и целиот регион.

Новак Ѓоковиќ е роден во Белград, СФР Југославија на 22 мај 1987 година, од родителите Срѓан и Дијана Ѓоковиќ. Неговите двајца помлади браќа Ѓорѓе и Марко, исто така, се тенисери со професионални аспирации. Новак е оженет со Јелена Ристиќ

Имено тој и овој пат покажа дека иако веќе има достигнато светска слава, знае да остане присебен. Ѓоковиќ кој во моментот е во Белград заедно со своето семејство вчера вечер направи потег кој децата од неговото маало сигурно нема да го заборават никогаш.

Имено Ѓоковиќ е снимен како пред зградата во која живее игра тенис во дворот со една група деца.

Па иако е број еден тенисер во светот сепак Новак Ѓоковиќ одлучи да биде достапен за „обичниот“ свет, а посебно во родната Србија.

Семејството Ѓоковиќ неодамна се пресели во новобеоградката населба, каде е вистинска атракција, а соседите за тенисерот имаат само пофални зборови.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Тенис

Српските тенисери Новак Ѓоковиќ и Филип Краинановиќ што требаше да учествуваат во мастерс во Индијан Велс, имаа среќа да го фатат еден од последните летови на САД кон Европа

Ѓоковиќ со тимот го фати последниот лет за Европа: Србинот ЗБРИША од Америка во последен момент

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговиот тим го фатија последниот лет за...