Патот кон Америка, најдобриот српски тенисер дефинитивно нема да биде му досаден, бидејќи со него патува и легендарниот српски пејач Мирослав Илиќ.

Објавил: Мирко Бачиќ | 8 март, 2020 15:10

Ѓоковиќ и Мирослав Илиќ заедно во авион: Ноле тргна на турнеа во САД, може ќе запее по патот!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новак Ѓоковиќ го заврши мини одморот во Белград и замина на турнеја низ САД.

Патот кон Америка, најдобриот српски тенисер дефинитивно нема да биде му досаден, бидејќи со него патува и легендарниот српски пејач Мирослав Илиќ.

Новак Ѓоковиќ без многу проблеми минатата недела го совлада Стефанос Циципас со 2-0 во сетови во финалето на АТП турнирот во Дубаи, Србинот од Обединетите Арапски Емирати си замина со 500 бодови и над 560.000 долари.

Новак Ѓоковиќ стигна до титулата број 5 во Дубаи, во финалето го преслуша Стефанос Циципас со 2-0 во сетови.
На популарниот Ноле му требаа еден час и 17 минути за со 6-3 и 6-4 да ја добие пресметката со Гркот во финалето.

Србинот од Обединетите Арапски Емирати ќе си замине со 500 АТП поени кои ќе му помогнат да се зацврсти на првото место на листата, а за успехот во Дубаи ќе добие и убава парична награда од над половина милион долари, односно 565.705 долари.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Излегување

Се повикува министерот Чулев да почне да си ја врши работата вели еден гневен читател, што е ова за едни ва важи за други да не важи законот?

ЗА НИВ ЗАКОНОТ НЕ ВАЖИ: Забавите на скопјани префрлени во вили во Сопиште, Илинден

Забавите на скопјани викендов се префрлија во луксузни вили и викендици во скопските...

Христијан Мицкоски, на новинарите вчера им откри дека Новата 2020. година ќе ја пречека во Македонија, во домот на другар од детството, а додека пак премиерот Заев за Нова Година пак оди во Германија со сопругата и децата, исто така кај другар.

ЗА НОВА ГОДИНА ЗАЕВ ВО ГЕРМАНИЈА, МИЦКОСКИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве со кого ќе слават лидерите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и премиерот Зоран Заев открија каде...

Врањеш после полноќ ги дувнла свеќичките, и тогаш всушност и почнала вистинската журка. После Цеца, гостите ги забавувала Наѓа Голубовиќ, која одвреме-навреме микрофонот му го давала на славеникот. А тој не само што пеел, едно време и почнал да се соблекува.

На Цеца и „плесна“ 50 000 евра, па на крај и сам си запеа, И ТОА ГОЛ! Вака слави роденеден екс љубовникот на Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш го прослави 30 роденден во друштво на пријателите и соиграчите...