Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов денеска ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Објавил: Сања Кукиќ | 11 февруари, 2019 9:26

Ѓорѓи Филипов потенцијален кандидат за претседател на СДСМ

Фото/Текст извор: ©онлине-магазин

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов денеска планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ.

Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

„Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф. д-р Ѓорѓи Филипов, на 11 февруари 2019 год., понеделник, ќе поднесам Пријава за кандидат за Претседател на Република Македонија на Отворениот повик за Претседателските избори за 2019 година на СДСМ. По тој повод, ве поканувам на прес-конференцијата закажана на 11.Февруари 2019, со почеток во 12.00 часот во хотелот Александар Палас, Скопје. Ќе ми биде задоволство да ви се обратам и да одговорам на вашите прашања – се наведува во информацијата испратена до медиумите на екс амбасадорот Филипов.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Народниот правобранител известува дека ќе бидат отворени сите седум канцеларии на Народниот правобранител во: Скопје, Битола, Кичево, Куманово, Струмица, Тетово и во Штип

Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право

Во недела, на денот на шестите претседателски избори по ред во канцеларијата на Народниoт...

На полноќ започнува молкот во цела Македонија за претседателските но  и предвремените локални избори во општините Охрид, Дебар и Ново Село и почнува изборниот молк.

Завршува кампањата на претседателските кандидати, од полноќ започнува предизборен молк

Денеска на полноќ завршува кампања за шестите претседателски избори по ред кои ќе...