Само на професор од наш правен факултет како Дескоска, може да му падне на памет да бајпасира одредби од закон што се носат со 80 пратеници, со одредби во закон кој се носи со 61 пратеник.

Објавил: Сара Фемина | 29 август, 2019 6:47

ЈАНЕВСКИ: “Дескоска може да предава само на факултет за КОМУНАЛНА ХИГИЕНА”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Кога е Дескоска во прашање, ај видете на ќеркичката на татичко да не и требаат уште 40 000 евра, пишува на социјалните мрежи новинарот Дарко Јаневски.

Само на професор од наш правен факултет како Дескоска, може да му падне на памет да бајпасира одредби од закон што се носат со 80 пратеници, со одредби во закон кој се носи со 61 пратеник.

Но, ако гледате од позитивната страна, среќа што вакви не отишле на медицина. Одиш за слепо црево, ќе ти извади бубрег… И после Катица не чинела. Таа барем е доктор по рекетарски науки.

А, овие ваквите, евентуално можат да предаваат само на факултет за комунална хигиена, ама наш таксират, уште министри по правда ни се.

Туку кога е Дескоска во прашање, ај видете на ќеркичката на татичко да не и требаат уште 40 000 евра.

(Фејсбук статус на Дарко Јаневски)

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Како што дополни, јасно се гледа контурата на главата на октоподот за што тој нема дилема кој. Видовме, рече Мицкоски, дека дури и оние лица кои располагале со ПИ мерките кога виделе каде се упатува Јанева престанале да снимаат.

Мицкоски: Заев и Јанева другарувале во минатото, ситуацијава со “Рекет” е резултат на нивното другарство

Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ, денеска...

Да стоиме заедно со нашиот Претседател Христијан Мицкоски, заеднички да го трасираме патот за Обнова, а бидете сигурни во силата, затоа што Македонија ни го чува грбот, вели Мизрахи.

РАШЕЛА: Да го поддржиме Мицкоски, бидете сигурни во силата, Македонија ни го чува грбот

Ако се потсетиме само две поколенија наназад ќе се увериме дека сите сме или роднини...

Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда. Но, тоа што немаме правда не е по наша вина. Интегритетот на судиите е во прашање и затоа постои големо незадоволство.

ЗЕКИРИ: Телевизијата на Бојан Јовановски имаше симпатии кон политиките на СДСМ

Ние оставаме простор за сите партии, но две имаат пројавено интерес, не е тајна дека...