Па како да немаат успешна година тие неколкумина од криминално-рекетарскиот октопод после година која изобилува со криминал, корупција и рекетирање?!

Објавил: Катерина Крстиќ | 19 август, 2019 11:41

Јанушев: Имаме историски најлоша година, насилнички сменија име и распродадоа се што е Македонско

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

После “блескаме” на Зоран Заев, сега ја слушаме и Радмила Шеќеринска дека “зад нив имале успешна година”, напиша во својот статус на Фејсбук Игор Јанушев, генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Фејсбук статус на Игор Јанушев…

Па како да немаат успешна година тие неколкумина од криминално-рекетарскиот октопод после година која изобилува со криминал, корупција и рекетирање?!

По што го мерат успехот, по искинатите униформи на Македонските војници или по сменетото име на Армијата на Република Македонија? Ако тоа за нив е успех, тогаш овие луѓе не знаат што е неуспех.

Сите останати ја имаме историски најлошата година! Година во која спротивно на Устав и Закон, насилнички и криминално сменија име и идентитет и распродадоа се што е Македонско … криминал, рекет, корупција, нерасветлени убиства …

Сепак, во една работа се согласувам со Шеќеринска, а тоа е дека “следната година ќе биде поуспешна”!

А, тоа ќе биде така затоа што оваа криминална власт ќе падне и ќе почне #ОбноваНаМакедонија!

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ременски вели дека со Бојан Јовановски, таа се запознала сосема случајно во периодот кога тој сакал да и се заблагодари поради спасот на неговата мајка која работи во Труд и социјална политика.

Ременски: Боки го запознав случајно, ми се заблагодаруваше бидејќи ја “спасив” неговата мајка

Фросина Ременски, поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, која ја...

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата во Охрид и Македонија.

Почина легендата на адвокатурата во Охрид и Македонија Томислав Кичеец

На 88-годишна возраст, во неделата во Охрид почина Томислав Кичеец, доајен на адвокатурата...

Прочка бара помладиот од постариот со зборовите „прости ми“, а постариот одговара „простено да ти е од мене и од Бога“.

„Прости ми“, „простено да ти е- во недела е Прочка- ова се обичаите за големиот празник

Во недела е големиот христијански празник Прочка или Велики поклади — ден...